NEVIĐEN KRAJ NAJVEĆE FUDBALSKE BAJKE! Afrika ima novog šampiona, ovo je bila priča za film! (VIDEO)

Fudbaleri Obale Slonovače osvojili su Kup afričkih nacija, nakon što su u finalu posle preokreta pobedili selekciju Nigerije rezultatom 2:1. Nigerija je bila blagi favorit, ali je Obala Slonovače uspela da iznenadi sve i osvoji titulu.

Obala Slonovače je u finalu Kupa afričkih nacija uspela da pobedi selekciju Nigerije rezultatom 2:1. Nigerija je važila za blagog favorita, ali je Obala Slonovače uspela da iznenadi sve i ostvari preokret i osvoji titulu.

Nakon poraza od 88. reprezentacije na FIFA rang listi, Ekvatorijalne Gvineje, Obala Slonovače smenila je selektora Žan-Luj Gasea. Usledile su nove drame kada je za privremeno rešenje kao selektor pozvan strateg ženske reprezentacije Francuske, Erv Renar, ali je on odbio poziv. Selekcija je tada pozvala Emersea Faea, koji nikada pre nije vodio seniorski tim, ali je uspeo da ih odvede do finala pobedivši Senegal na penale i pobedivši Maliju i DR Kongu u kasnijim fazama takmičenja.

U finalu protiv Nigerije, Obala Slonovače se suočila sa porazom kada je Vilijam Trus-Ekong postigao gol za Nigeriju u 38. minutu. Međutim, Frenk Kesi je uspeo sa izjednači u 62. minutu, a Sebastian Haler je u 81. minutu postigao pobedonosni gol za Obalu Slonovače, donoseći im titulu kontinentalnog šampiona. Ovo je treći put da je Obala Slonovače osvojila Afrički kup nacija.

Ova pobeda će ostati upamćena ne samo po osvajanju titule, već i po neverovatnoj borbi i dramatičnim preokretima koji su se događali tokom turnira. Obala Slonovače je pokazala veliku hrabrost i borbenost i zasluženo osvojila titulu kontinentalnog šampiona.

Uz ovu vest povezana je i knjiga „Novak, pariske priče“ koja prati emotivne trenutke slavnog tenisera i predstavlja život Novaka Đokovića na 320 stranica. Knjiga je ilustrovana neviđenim fotografijama i omogućava čitaocima da upoznaju Đokovića u jednom potpuno drugačijem svetlu.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

BONUS SADRŽAJ: Knjiga o Novaku Đokoviću „Novak, pariske priče“ koja predstavlja život slavnog tenisera kroz emotivne trenutke i neviđene fotografije.

Ova vest takođe može biti praćena putem iOS i android aplikacije.