”Nije bilo discipline ni želje, to je nedopustivo”

Košarkaši Minesote Timbervulvsa su napravili brejk već u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije, pobedivši Denver Nagetse rezultatom 106:99. Trener Denvera, Majk Meloun, nije bio zadovoljan igrom njegovih igrača, posebno zbog katastrofalnog drugog poluvremena, gde su protivnici šutirali 90%. Meloun ističe da je nedostatak discipline i želje u igri njegovih igrača bio ključni faktor poraza, te da je neophodno da ekipa bude fokusirana i angažovana tokom cele utakmice.

Minesota je predvodila odlična igra Edvardsa, koji je postigao 43 poena, dok su se ostali igrači takođe istakli. Meloun ističe da je neophodno da Denver drastično poboljša svoju igru u narednom duelu, kako bi izjednačili seriju. Ekipa mora da se bori punih 48 minuta, bez oscilacija u igri, kako bi imala šanse za pobedu protiv talentovane Minesote.

Naredni meč serije se igra u Minesoti, a Meloun ističe da će analizirati snimak utakmice i raditi na strategiji za poboljšanje igre svog tima. Sa prvom utakmicom u polufinalu Zapadne konferencije iza sebe, Denver Nagetsi moraju da podignu nivo igre i pruže bolji otpor protiv jakog protivnika, koji je već pokazao svoj kvalitet.

Denver Nagetsi su se našli u teškoj situaciji već u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije, gubeći od Minesote Timbervulvsa rezultatom 106:99. Trener Majk Meloun nije skrivao nezadovoljstvo igrom svojih igrača, posebno zbog nedostatka discipline i želje u ključnom periodu utakmice. Minesota je briljirala sa odličnom igrom Edvardsa, koji je postigao 43 poena i predvodio svoju ekipu do važne pobede.

Meloun ističe da Denver mora da se poboljša u svim segmentima igre, posebno u odbrani, gde su dopustili protivniku da šutira neverovatnih 90% u jednom periodu utakmice. Igrači Denvera moraju da budu fokusirani i angažovani tokom cele utakmice, kako bi imali šanse za pobedu u narednom duelu protiv talentovane Minesote.

Naredni meč serije će se odigrati u Minesoti, a Denver Nagetsi moraju da pruže puno bolju igru kako bi izjednačili seriju. Meloun ističe da će analizirati snimak utakmice i raditi na strategiji za naredni meč, te da će se fokusirati na poboljšanje odbrane i konzistentnu igru svoje ekipe tokom svih 48 minuta. Sa prvim porazom u polufinalu Zapadne konferencije, Denver Nagetsi moraju da podignu nivo igre i pokažu svoju najbolju verziju protiv jakog protivnika, koji će sigurno nastojati da nastavi sa uspešnim serijom.