Nije moglo bez drame u Parizu! Lajović se igrao sa živcima navijača, pa posle četiri sata prošao dalje

Srpski teniser Dušan Lajović napravio je veliki uspeh prošavši u drugo kolo Rolan Garosa. U dramatičnoj borbi, Lajović je pobedio Rusa Romana Safijulina sa 3:2 u setovima. Ovo mu je prvi put od Vimbldona 2022. godine da prođe u narednu rundu nekog grend slema. Sa ovom pobedom, Lajović je zaokružio sjajan dan za srpski tenis u Parizu, nakon što je i Miomir Kecmanović prošao dalje.

Meč nije dobro počeo za Lajovića, jer je Rus već u drugom gemu stigao do brejka i poveo sa 3:0. Ipak, srpski teniser je uspeo da se vrati u meč sa dva vezana brejka, ali je Safijulin uspeo da dobije prvi set sa 6:4. Nastavak meča doneo je mnogo brejkova, a drugi set je završen izjednačeno. Treći set je bio potpuno drugačiji, sa teniserima koji su sigurno osvajali svoje servis gemove. Lajović je napravio brejk u devetom gemu i osvojio set.

U četvrtom setu, Lajović je fantastično počeo i poveo sa 4:1. Međutim, Safijulin se vratio i odveo set u taj-brejk, gde je bio bolji i odveo meč u peti set. U odlučujućem setu, Lajović je prvi stigao do brejka i poveo sa 5:3, ali je dozvolio rivalu da se vrati. Na kraju, Lajović je uspeo da napadne servis rivala i prođe u drugo kolo nakon četiri sata i deset minuta igre.

U narednom kolu Rolan Garosa, Lajović će se suočiti sa izuzetno teškim zadatkom, jer će verovatno igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica, 12. nosioca turnira, koji prvo mora da pobedi Argentinca Federika Koriju. Srpski teniser će se sigurno boriti za još jednu pobedu i napredovanje na turniru.