Nikola Jokić dabl-dabl poraz Denver NBA Njujor Niksi

Srpski centar Nikola Jokić bio je najefikasniji igrač Denvera na njihovom gostovanju u Njujorku, ali njegova ekipa je doživela težak poraz od ekipe Njujork Niksa rezultatom 122:84. Jokić je postigao 31 poen u 28 minuta provedenih na terenu, ali nije dobio potrebnu podršku od strane ostalih igrača. Drugi najbolji strelac tima, Eron Gordon, postigao je samo 12 poena, dok su ostali igrači imali jednocifren učinak. Ekipa Njujorka je odigrala izuzetno dobru timsku košarku, sa velikim brojem igrača koji su doprineli timskoj igri. Najbolji strelac bio je Odži Anunobi sa 26 poena, a nekoliko igrača je postiglo dvocifren broj poena.

Njujork je dominirao od samog početka meča i imao dvocifreni vođstvo već u prvoj četvrtini. Njujork je samo povećavao svoje vođstvo tokom meča i imao je maksimalnu prednost od 38 poena u poslednjim minutima meča.

Iako je Jokić predvodio svoju ekipu, njegova šuterska podrška je bila nedovoljna. Demonstrirao je briljantan košarkaški um i upisao dabl-dabl učinak sa 11 skokova, ali je imao samo tri asistencije, što je ispod njegovog proseka.

U drugom meču, Džoel Embid je postigao 31 poen protiv Indijane, ali to nije bilo dovoljno da Siksersi izbegnu poraz. Paskal Sjakam je predvodio Pejserse sa tripl-dabl učinkom. Boston je ostvario ubedljivu pobedu nad Majamijem, dok je srpski reprezentativac Nikola Jović proveo manje od sedam minuta na terenu i postigao tri poena uz isto toliko skokova.

Lauri Markanen je postigao 29 poena u pobedi Jute protiv Vašingtona, dok je Minesota tesno savladala domaći Bruklin alej-upom Gobera na dodavanje Taunsa 58 sekundi pre kraja utakmice. U ostalim utakmicama, Golden Stejt je poražen od Sakramenta rezultatom 133:134, dok su LA Lejkersi pobedili Čikago rezultatom 141:132.

U ukupnom rezultatu, Njujork Niksi su ostvarili petu uzastopnu pobedu i dodatno učvrstili svoju poziciju u borbi za plej-of. Jokić je bio najefikasniji igrač Denvera, ali njegova ekipa nije uspela da izbegne poraz od ekipe Njujork Niksa. Ekipa Njujorka je odigrala izuzetno dobru timsku košarku, sa velikim brojem igrača koji su doprineli timskoj igri. Ova pobeda će zasigurno biti od velikog značaja za ekipu Njujork Niksa u nastavku sezone.