Njemačka silna na startu: “Elf“ “očistio pod“ sa Škotskom

Evropsko prvenstvo je započelo utakmicom između Njemačke i Škotske, gdje je Njemačka pokazala dominaciju pobjedom rezultatom 5:1. Domaćin je od samog početka pokazao snagu, a prvi gol postigao je Florijan Virc u 10. minuti. Džamal Musijala udvostručio je prednost Nijemaca u 19. minuti, dok je Kai Haverc bio precizan sa bijele tačke nakon crvenog kartona za Rajana Porteusa u 46. minuti. Na poluvremenu je Njemačka vodila 3:0, a Niklas Filkrig je u drugom dijelu postigao još dva gola za domaćina. Škoti su tek u 87. minuti postigli gol utjehe auto-golom Rüdigera, dok je konačni rezultat postavio Emre Džan u posljednjim trenucima utakmice. Njemačka je bila favorit prije početka, a ovom pobjedom dokazala je punu dominaciju nad Škotskom. Također, sutra će se odigrati utakmica između Mađarske i Švicarske u istoj grupi. Pratite nas na našim društvenim mrežama za više informacija.