NOVA MEDALJA ZA SRBIJU! Barna OSVOJIO treće mesto u svom Beogradu! Bronzu mu URUČIO Vanja Udovičić!

Srpski plivač Andrej Barna je osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u trci na 100 metara slobodnim stilom. Barna je plivao s vremenom od 47,66 sekundi, a zlatnu medalju osvojio je rumunski plivač David Popovići. Srebrna medalja pripala je Mađaru Nandoru Nemethu.

Vanja Udovičić, nekadašnji proslavljeni srpski vaterpolista i ministar sporta, a sada podpredsednik Evropske federacije vodenih sportova, dodelio je medalje pobednicima trke, a među njima je bio i naš plivač Andrej Barna.

Barna je svoju plivačku karijeru započeo u plivačkom klubu Spartak iz Subotice. Debitovao je na međunarodnoj sceni u junu 2015. godine na Prvim Evropskim igrama u Bakuu, gde se takmičio u trkama na 50 i 100 metara slobodnim stilom. Tada se plasirao u finale i zauzeo 6. i 8. mesto. Kasnije iste godine učestvovao je na svetskom prvenstvu u Kazanju gde je bio deo srpske štafete 4×100 slobodno. Takođe je nastupio i na evropskom seniorskom prvenstvu u velikim bazenima u Londonu, kao i na evropskom juniorskom prvenstvu.

Na svetskom prvenstvu u Budimpešti 2017. godine, Barna se takmičio u štafeti 4×100 slobodno i trci na 50 slobodno. Postigao je novi nacionalni rekord sa štafetom i plivao je lični rekord na 50 slobodno.

Andrej Barna je pokazao izvanredne rezultate i potencijal na takmičenjima širom sveta. Njegova bronzana medalja na Evropskom prvenstvu u Beogradu samo je još jedan dokaz njegovog talenta i predanosti plivanju. Navijači iz Srbije s nestrpljenjem očekuju nastavak njegove plivačke karijere i nove uspehe koje će postići.