Novak Đoković Lorenco Muzeti pet setova

Novak Đoković se borio u epskom meču trećeg kola Rolan Garosa protiv Lorenca Muzetija. Susret je trajao četiri i po sata, a Đoković je na kraju slavio sa 3:2 u setovima. Italijan je pružio snažan otpor, ali Đoković je uspeo da se vrati i pobedi.

Đoković je imao bolji start, ali je Muzeti uspeo da preokrene rezultat i povede sa 2:1 u setovima. Međutim, Đoković je pronašao svoju igru i uspeo da preokrene meč u svoju korist posle velike borbe.

Meč je počeo sa razmenom brejkova, što je najavilo dugu noć pred nama. Đoković je uspeo da napravi brejk i povede sa 6:5, a potom i da osvoji set.

Muzeti je uspeo da izbaci Đokovića iz takta i odvede set u taj-brejk, kao i da osvoji taj-brejk. Nakon toga, vodio je u trećem setu prednost od 2:1 u setovima.

Međutim, Đoković je uspeo da se vrati i preokrene rezultat u svoju korist. Parirao je razigranom Muzetiju i strpljivo čekao njegov pad u igri. Na dominantan način je osvojio četvrti set i izjednačio na 2:2 u setovima.

Odlučujući peti set bio je pokazatelj snage i istrajnosti ova dva tenisera. Đoković je uspeo da napravi brejk odmah na početku seta i povuče se na 4:0. Muzeti nije imao šanse, Đoković je završio meč i osigurao svoje mesto u osmini finala.

Đoković će se u narednom meču u osmini finala sastati sa Franciskom Serundolom. Navijači se nadaju da će ovaj meč biti u ranijem terminu kako bi mogli da prate naredni korak omiljenog tenisera na turniru.

Novak Đoković je pokazao svoju izuzetnu borbenost i mentalnu snagu u ovom meču. Iako je imao teškog protivnika, uspeo je da se vrati i pobedi u pet setova. Publika je uživala u spektaklu koji su ova dva tenisera priredila na centralnom terenu „Filip Šatrije“.

Đoković je dokazao zašto je jedan od najboljih tenisera svih vremena i trostruki osvajač Rolan Garosa. Njegova igra i strast prema tenisu inspirišu mnoge ljude širom sveta. Nastavak turnira će biti prilika da još jednom pokaže svoje kvalitete i bori se za prestižnu titulu na Rolan Garosu.