Novak Đoković pobedio Lasla Đerea na US Openu

Novak Đoković je uspješno prošao drugo kolo Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država, pobjedivši Lasla Đerea 6:4, 6:4, 2:0. Đoković je pružio bolju igru od svog zemljaka, a Đere se morao predati treći set zbog bolova u kuku. Iako meč nije bio tako težak kao prošlogodišnji, Đoković nije lako dobio protivnika koji je branio svoje gemove. U drugom setu, Đoković je uspio doći do set lopte i iskoristiti je. Mučio ga je nategnut mišić trbušnog zida, ali Đere je bio u još većim problemima i na kraju se morao predati.

Sada Đoković ide dalje na meč protiv Australijanca Alekseja Popirina, dok su ostali srpski igrači već eliminirani sa turnira. Miomir Kecmanović imao je priliku protiv Lorenca Muzetija, ali na kraju je ispao 6:3, 4:6, 4:6, 6:2, 5:7. Muzeti je uspio osvojiti četvrti meč protiv Kecmanovića.

Ovo je bio treći trijumf Muzetija nad Kecmanovićem u četvrtom njihovom susretu. Đoković se sada priprema za nastavak turnira, dok su njegovi sunarodnjaci završili učešće na US Openu ove godine. Đoković će pokušati osvojiti svoju 25. Grend slem titulu i nastaviti svoj uspješan teniski put.