Novak Đoković savladao Lorenca Muzetija na Vimbldonu

Novak Đoković, srpski teniser, pobedio je italijanskog igrača Lorenca Muzetija u polufinalu Vimbldona sa 3:0 u setovima (6:4, 7:6, 6:4). Nakon skoro tri sata igre, Đoković se plasirao u finale gdje će ponovo igrati protiv španskog predstavnika Carlosa Alcaraza.

Prvi set protekao je kako se i očekivalo, sa Novakom koji je osvojio važan brejk kod rezultata 3:2. Međutim, u gemu gdje je trebao osigurati set, Đoković je izgubio servis, ali je uspio napraviti novi brejk i osvojiti set.

Drugi set je bio borbeniji, sa Italijanom koji je prvi oduzeo servis Đokoviću, ali je Novak uzvratio istom mjerom nakon šest gemova. Obojica su odigrali poteze koji su ostali upamćeni, poput Muzetijeve obrane loptice koja je išla u aut, ali ju je uspio vratiti na teren.

Krajnje neizvjesan taj-brejk dobio je srpski teniser. Nakon brejka na početku trećeg seta, očekivalo se da će Đoković konačno slomiti otpor protivnika. Iako je imao tri meč lopte, nespretno je prepustio svaku, ali je na kraju uspio pobijediti.

U posljednjem gemu, meč loptu nije propustio, dozvolivši sebi plasman u finale Vimbldona gdje će ponovo igrati protiv Carlosa Alcaraza. Finale možete pratiti od 15:00 sati na Centralnom terenu turnira.