Novak Đoković saznao protivnika u Šangaju

Italijanski teniser Flavio Cobolli uspio je proći u treće kolo Masters turnira u Šangaju nakon što je danas pobijedio Švicarca Stana Wawrinku rezultatom 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 6:3.

Meč je trajao dva sata i 33 minute. Cobolli se trenutno nalazi na 30. mjestu ATP liste, dok je Wawrinka na 236. poziciji.

U trećem kolu turnira u Šangaju, Cobolli će igrati protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića.

U prvom setu vidjeli smo izjednačenu igru. Italijanski teniser nije uspio iskoristiti dvije set lopte u taj-brejku pri rezultatu 6:4. Wawrinka je uspio vezati četiri uzastopna poena i osvojiti prvi set.

Cobolli je bio uspješniji u taj-brejku drugog seta rezultatom 7:4.

U drugom gemu trećeg seta, Italijan je napravio brejk i osigurao pobjedu.

Masters u Šangaju ima nagradni fond od 8.995.555 dolara.

Flavio Cobolli pokazao je odličnu igru i discipline na ovom turniru, te se sada fokusira na nadolazeći meč protiv Novaka Đokovića. S obzirom na njihovu formu, očekuje se vrlo zanimljiv meč.

Đoković je također imao uspješan start na ovom turniru te će pokušati nastaviti svoj pobjednički niz.

Ovo će biti prilika za mladog italijanskog tenisera da se dokaže protiv jednog od najboljih igrača svijeta i da pokaže svoje vještine na najvišem nivou.

Šangajski Masters je jedan od najprestižnijih teniskih turnira u sezoni, te privlači najbolje igrače iz cijelog svijeta. Publika svakako uživa u vrhunskom tenisu i velikim teniskim imenima koja se bore za titulu.

Nadamo se još puno zanimljivih mečeva i iznenađenja na ovogodišnjem Mastersu u Šangaju. Svi ljubitelji tenisa sigurno će biti oduševljeni gledajući vrhunske igrače u akciji.

Stay tuned for more updates on the Šangaj Masters tournament and follow the latest news and results from the world of tennis.