Novak Đoković i Vlade Divac navijaju

Najbolji teniser sveta Novak Đoković i nekadašnji srpski košarkaš Vlade Divac prisustvovali su sinoćnjoj utakmici MLS lige između Los Anđeles Galaksija i Intera iz Majamija. Utakmica je završena neriješeno, rezultatom 1:1.

Đoković je prisustvovao sa svojim sinom Stefanom, dok su američki mediji izvještavali da su oba sportaša davala autograme i slikali se sa obožavateljima na tribinama. Nakon meča, Đoković i Divac su posjetili svlačionicu LA Galaksija gdje su pozdravili srpskog fudbalera Dejana Joveljića, koji je postigao jedini gol za domaću ekipu u 75. minutu. Bod Intera iz Majamija donio je Lionel Mesi pogotkom u drugom minutu nadoknade.

Los Anđeles Galaksiji je ostao sa igračem manje nakon što je Marko Delgado dobio crveni karton u 87. minutu. Ova utakmica bila je prva za Galaksije u novoj sezoni MLS lige, dok je ekipa Intera odigrala svoj drugi meč, nakon što su prije četiri dana pobijedili Real Solt Lejk rezultatom 2:0.

Ovaj sportski događaj privukao je veliki broj navijača, a prisustvo Đokovića i Divca posebno je obradovalo srpsku zajednicu u Los Anđelesu. Njihovo prisustvo na tribinama i podrška srpskim sportistima pokazali su koliko su dobri odnosi među srpskim sportistima i koliko podrška znači u konkurenciji.

Đoković, koji je i sam zaljubljenik u fudbal, imao je priliku da uživa u utakmici između dva kvalitetna tima i da se druži sa legendom srpske košarke Vlade Divacom. Ovo je još jedan pokazatelj koliko sportisti uživaju u podršci i zajedništvu koje međusobno grade.

Nakon završetka utakmice, ekipa LA Galaksija i Inter iz Majamija su se pozdravili sa svojim navijačima, dok su Đoković i Divac iskoristili priliku da se fotografiraju sa svojim obožavateljima. Njihov dolazak na utakmicu sigurno će ostati u lijepom sjećanju svima koji su bili prisutni i koji su imali priliku vidjeti dva velika sportska imena zajedno na tribinama.

Sa novom sezonom MLS lige tek što je počela, očekuje se još mnogo uzbuđenja i zanimljivih utakmica. Domaći i gostujući timovi će se boriti za titulu prvaka, dok će navijači imati priliku da uživaju u kvalitetnom fudbalu i sportskim spektaklima. Đoković i Divac su svojim prisustvom dodatno učinili ovaj sportski događaj posebnim i nezaboravnim.

Los Anđeles Galaksiji je nedostajala koncentracija u završnici utakmice što ih je koštalo pobjede, dok su gosti iz Majamija uspjeli iskoristiti svoje prilike i osvojiti bod. Ova utakmica pokazala je koliko je fudbal nepredvidiv sport, gdje se sve može promijeniti u zadnjim minutama.

Svi ljubitelji sporta uživali su u sinoćnjoj utakmici MLS lige između Los Anđeles Galaksija i Intera iz Majamija, a prisustvo Novaka Đokovića i Vlade Divca dodatno je oplemenilo sportski događaj. Njihova podrška srpskim sportistima i gestovi prema obožavateljima pokazali su koliko je važno uživati u zajedništvu i podržavati svoje kolege i sunarodnjake.

Nakon utakmice, svi akteri su izrazili zadovoljstvo zbog fer i korektnog meča, te su se složili da su ovo samo prve utakmice sezone i da ih očekuje puno izazova i teških duela. Los Anđeles Galaksiji će biti motivisani da se što bolje pripreme za naredne utakmice i da pokažu svoju kvalitetu, dok ekipa Intera iz Majamija nastavlja sa dobrim igrama i ostvarivanjem rezultata.

U narednim kolu MLS lige očekuju se nove zanimljive utakmice i puno uzbuđenja, a svi navijači već s nestrpljenjem iščekuju susrete svog omiljenog tima. Đoković i Divac su svojim prisustvom dodali poseban šarm ovom sportskom događaju, te su se pokazali kao pravi sportski ambasadori koji svojim primjerom inspirišu ljude širom svijeta.