Novak u polufinalu u Šangaju

Srpski teniser Novak Đoković je sjajnim preokretom uspeo da se plasira u polufinale mastersa u Šangaju, gde je pobedio Čeha Jakuba Menšika rezultatom 2:1 (6:7(4:7), 6:1, 6:3) u meču koji je trajao dva sata i 20 minuta.

Đoković nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte u prvom setu kod rezultata 3:3, ali je uspeo da povede 4:4 nakon što je iskoristio brejk šansu. Ipak, Menšik je uspeo da napravi brejk i izbori taj-brejk, gde je Đoković poveo 3:0, ali je Čeh uspeo da nanizao četiri poena i osvoji prvi set rezultatom 7:6.

Srpski teniser je brzo preokrenuo tok meča na početku drugog seta, praveći dva brejka za izjednačenje rezultata na 1:1.

U trećem setu, Đoković nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte kod rezultata 1:1, ali je zatim uspeo da napravi ključni brejk protiv Čeha. Njegova dominacija u narednim gemovima bila je dovoljna da potvrdi svoju pobedu i plasira se u polufinale.

U polufinalu, Đoković će igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica, koji je osvojio pobedu nad David Gofanom rezultatom 2:0 (6:3, 6:4). Đoković je do sada pobedio Friča u svih devet njihovih međusobnih mečeva, poslednji put na Australijan openu ove godine rezultatom 3:1.

Drugi polufinalni par čine Italijan Janik Siner i Čeh Tomaš Mahač, a polufinalni mečevi će se odigrati sutra, dok je finale zakazano za nedelju.

Đoković je pokazao svoju izuzetnu formu i upornost tokom meča protiv Menšika, što ga je dovelo do pobede i plasmana u polufinale u Šangaju. Sada će imati priliku da nastavi sa svojim uspesima i pokuša da osvoji titulu na ovom prestižnom turniru.