Novi Pazar slavio u Surdulici

Fudbalski klubovi Železničar i Radnički iz Niša odigrali su neriješeno u Pančevu rezultatom 1:1. Železničar je poveo golom Kahvića u 49. minuti, ali je Radnički uspio izjednačiti golom Ilića u sudačkoj nadoknadi vremena.

Ostali rezultati sa utakmica su bili: Radnik – Novi Pazar 1:4, Javor – IMT 1:1. Novi Pazar je zabilježio pobjedu zahvaljujući golovima Adešina, Srećkovića i Bojata, dok je Jedan gol Stjuarta za Javor bio dovoljan za podjelu bodova sa IMT-om.

Na tabeli vodeći tim je Novi Pazar sa 39 bodova, dok iza njih slijede Spartak sa 38 i Radnički Niš sa 37 bodova. Voždovac i IMT dijele četvrto mjesto sa 34 boda, dok Javor ima 32 boda, Železničar 28 i Radnik 17 bodova.

Utakmica između Železničara i Radničkog bila je dinamična i uzbudljiva, sa obe ekipe koje su tražile pobjedu. Međutim, niti jedna ekipa nije uspjela postići gol u prvom poluvremenu. Tek u drugom poluvremenu, Železničar je napao i uspio postići gol u 49. minuti kada je Kahvić preciznim udarcem savladao golmana Radničkog.

Radnički Niš nije odustao i nastavio je napadati protivnika u nadi da će izjednačiti rezultat. I to se dogodilo u sudačkoj nadoknadi vremena kada je Ilić postigao gol nakon velike gužve u kaznenom prostoru Železničara. Radnički je tako osvojio važan bod u gostima.

Novi Pazar je nastavio sa svojom serijom pobjeda, ovaj put nadjačavši ekipu Radnika rezultatom 4:1. Adešin, Srećković i Bojat postigli su golove za Novi Pazar, dok je jedini gol za Radnik postigao Duronjić iz penala.

Na drugoj utakmici, Javor i IMT su podijelili bodove sa rezultatom 1:1. Stjuart je postigao gol za Javor, dok je M. Luković bio precizan iz penala za IMT.

Tabela pokazuje da je Novi Pazar i dalje vodeći sa 39 bodova, dok Spartak i Radnički Niš jure zaostatak sa svega jednim i dva boda manje. Voždovac i IMT dijele četvrto mjesto, dok Javor, Železničar i Radnik slijede iza.

Sljedeće utakmice će biti ključne za sve timove u borbi za titulu. Novi Pazar će pokušati zadržati svoju prednost, dok će ostali timovi pokušati ih stići i prestići. Železničar će imati priliku da se popne na tabeli ako nastavi sa dobrim igrama, dok će Radnički Niš tražiti novu pobjedu kako bi se približio vodećem timu.

Ukratko, utakmica između Železničara i Radničkog Niša bila je uzbudljiva i puna preokreta, sa krajnjim rezultatom 1:1. Ostali rezultati su također pokazali izjednačenost timova u ligi, dok tabela pokazuje da je borba za titulu i dalje otvorena. Navijači mogu očekivati uzbudljive utakmice u nastavku sezone dok timovi pokušavaju osvojiti titulu.