Odbojkaši Srbije pobedili Holandiju u Ligi nacija

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu protiv Holandije rezultatom 3:0 u meču drugog vikenda Lige nacija u Otavi. Dražen Luburić je bio najefikasniji igrač sa 18 poena, dok su Marko Ivović i Pavle Perić takođe doprineli sa 12 i 11 poena. Ova pobeda je donela Srbiji važne bodove za plasman na Olimpijske igre u Parizu.

Ekipa Igora Kolakovića pokazala je svoju najbolju igru u ovogodišnjoj Ligi nacija i uspela je da savlada jednog od glavnih konkurenata za plasman na Olimpijske igre. Srbija je odigrala angažovano i kvalitetno tokom cele utakmice, uz odličan servis koji je doprineo pobedi.

Srbija je ubedljivo rešila prva dva seta u svoju korist, dok su Holanđani vodili u trećem setu. U finišu seta, Pavle Perić je uspeo da preokrene rezultat i donese Srbiji prvu meč loptu, koju su iskoristili za konačan trijumf rezultatom 3:0. Novih 9.09 bodova osvojenih na rang listi FIVB doprinelo je daljem napretku reprezentacije.

Libero Milorad Kapur nije bio u sastavu zbog bolesti, ali to nije omelo tim da ostvari važnu pobedu. Sledeći meč igraju protiv tima Sjedinjenih Američkih Država, a zatim će se suočiti sa Argentinom i domaćinom Kanadom. U Otavi su još prisutne ekipe Italije, Francuske i Kube, koje će se takođe takmičiti u Ligi nacija.

Srbija će nastaviti sa jakim nastupima kako bi se kvalifikovala za Olimpijske igre u Parizu. Ova pobeda protiv Holandije je samo jedan korak ka ostvarenju tog cilja. Navijači nestrpljivo očekuju sledeće mečeve reprezentacije i nadaju se još jednom uspešnom rezultatu.