Odbojkašice Srbije poražene od Poljske

Odbojkašice Srbije su doživele poraz od Poljske rezultatom 3-1 u sklopu Lige nacija. Ovo je bio četvrti poraz za Srbiju u ovom takmičenju, ali prvi na novom turniru. Mlade izabranice selektora Đovanija Gvidetija pružile su dostojan otpor, ali nisu uspele da pariraju Poljakinjama tokom celog meča.

Srbija ostaje sa samo jednom pobedom u ovom takmičenju, a sledeći protivnik je selekcija Turske. Ipak, za utehu, naše devojke su prve i jedine u ovoj sezoni koje su Poljakinjama uspele da uzmu set.

Šampionke sveta nisu dobro ušle u meč protiv Poljske, te su izgubile prvi set lagano. Međutim, u drugom setu Srbija se probudila i uspela da izjednači rezultat. Tokom meča se igralo u serijama, gde bi jedna ekipa stekla prednost, a zatim bi usledio odgovor druge ekipe. Na kraju su Poljakinje uspele da preuzmu kontrolu i osvoje pobedu.

Najefikasnija igračica u pobedničkom timu bila je Magdalena Štisjak sa 23 poena, dok je Natalija Medržik upisala 18 poena. Katarina Lazović je bila najbolja u timu Srbije sa 14 poena, dok je Aleksandra Uzelac imala 12 poena.

Poljska ostaje lider na tabeli sa maksimalnih 15 bodova nakon ovog trijumfa. Srbija će morati da se trudi da poboljša svoje rezultate i ostvari više pobeda u narednim mečevima.

Sledeći protivnik za Srbiju u Ligi nacija je selekcija Turske, koja će biti još jedan težak protivnik za naše devojke. Nadamo se da će izabranice selektora Đovanija Gvidetija uspeti da se izbore sa novim izazovom i ostvare pobedu.

Ukupno gledano, poraz od Poljske je pokazao da Srbija ima prostora za napredak i da će biti potrebno više truda i rada da se postignu bolji rezultati u nastavku takmičenja. S obzirom na talent i predanost ovih odbojkašica, sigurni smo da će uskoro biti bolji rezultati i da će Srbija pokazati svoju pravu snagu na terenu.

U svakom slučaju, ostaje nam da podržavamo naše devojke u daljem takmičenju i da ih bodrimo da daju sve od sebe na terenu. Verujemo da će se trud i rad na kraju isplatiti i da će Srbija postići dobre rezultate u Ligi nacija.

Ovim porazom od Poljske, Srbija je pokazala da ima šta da nauči i da će biti potrebno više truda i rada da se dostignu bolji rezultati u ovom takmičenju. Ipak, verujemo u timski duh i talent ovih devojaka i sigurni smo da će uskoro doći i bolji rezultati. Navijamo za naše odbojkašice i verujemo u njihov uspeh u nastavku Lige nacija.