Odbojkašice TENT-a pobedile Beveren i stigle na korak od plasmana u Ligu šampiona

Odbojkašice TENT-a iz Obrenovca odigrale su fantastičnu utakmicu protiv Beverena i ostvarile pobedu rezultatom 3:1. Nakon 107 minuta igre, naše devojke su osvojile prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i veoma su blizu plasmana u grupnu fazu ovog prestižnog takmičenja.

Utakmica je odigrana u Belgiji, a TENT je dominirao tokom većeg dela meča. Prva dva seta su završena rezultatom 25:20 u korist srpske ekipe, dok je u trećem setu Beveren uspeo da se vrati i da osvoji set rezultatom 25:23. Međutim, TENT je odigrao sjajan četvrti set i slavio rezultatom 25:12, čime je zabeležio važnu pobedu.

Najbolje strelkinje u ekipi TENT-a bile su Jelena Trnić sa 18 poena i Ivana Luković sa 17 poena, dok su u ekipi Beverena istaknute bile Annelies Bogaert sa 15 poena i Jasmien Biebauw sa 10 poena. Trener TENT-a, Zoran Terzić, istakao je da je veoma ponosan na svoje igračice i da veruje u njihovu sposobnost da ostvare plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Pobednik duela između TENT-a i Beverena će igrati u B grupi grupne faze Lige šampiona, gde će se susresti sa turskim Ezačibašijem iz Istanbula, francuskim Luvalom Parizom i nemačkim Šverinom. Sa druge strane, poraženi tim će igrati u šesnaestini finala Kupa CEV protiv belgijskog Šapela le Arlimona.

Ova pobeda je veliki korak ka ostvarenju cilja za ekipu TENT-a, koja želi da se dokaže na evropskoj sceni i da ostvari odličan rezultat u Ligi šampiona. Sledeći meč između TENT-a i Beverena zakazan je za 9. oktobar u 19 časova u Obrenovcu, gde će naše devojke imati priliku da potvrde svoju dominaciju i da se plasiraju u grupnu fazu takmičenja.

Ova pobeda je veliki uspeh za srpski ženski odbojkaški sport i pokazuje da naše ekipe imaju veliki potencijal i kvalitet da se takmiče sa najboljim ekipama u Evropi. Odbojka je veoma popularan sport u Srbiji i ima veliku podršku navijača širom zemlje. Nadamo se da će TENT nastaviti sa odličnim igrama i postići još veće uspehe u budućnosti.

Sve čestitke idu ekipi TENT-a na odličnoj pobedi i želimo im mnogo sreće u narednim mečevima. Nastavite da se borite i da ostvarujete sjajne rezultate, jer smo ponosni na vas i verujemo u vaš uspeh. Ovo je samo prvi korak ka ostvarenju vaših snova, a mi ćemo biti uz vas da vas podržimo u svakom trenutku. Hajde, TENT!