Olga Daniloviće bez finala

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspjela ući u finale WTA turnira u Jašiju jer je danas u polufinalu izgubila od Ruskinje Mire Andrejeve rezultatom 3:6, 6:3, 7:6 (7:1).

Meč je trajao dva sata i 39 minuta, a Andrejeva je 32. teniserka na svijetu dok je Danilović na 148. mjestu WTA liste.

Danilović je povela 4:0 u prvom setu, ali je Andrejeva uspjela vratiti jedan brejk prije kraja seta. U drugom setu, Andrejeva je napravila dva brejka i uspjela izjednačiti rezultat u setovima. U trećem setu, obje teniserke su zamijenile po tri brejka.

Danilović je propustila dvije meč lopte pri rezultatu 5:3, a Andrejeva je bila bolja u taj-brejku s rezultatom 7:1, što joj je donijelo pobjedu.

Andrejeva će igrati u finalu protiv pobjednice drugog polufinalnog meča između Ruskinje Eline Avanesjan i Francuskinje Kloe Pake.

Olga Danilović je pokazala jaku igru tokom turnira, ali nije uspjela doći do finala. Ipak, ova mlada teniserka ima veliki potencijal i sigurno će nastaviti da napreduje u svojoj karijeri.

Ovaj poraz će zasigurno motivisati Danilović da još više trenira i radi na svojoj igri kako bi postigla još bolje rezultate u budućnosti.

Čestitke Olgi Danilović na sjajnom nastupu na turniru u Jašiju i želimo joj puno sreće i uspjeha u njenim budućim teniskim izazovima. Sigurni smo da će ona nastaviti da predstavlja Srbiju na najbolji mogući način na teniskim terenima širom svijeta.