Olga, pa kako?! Klinka iz Rusije napravila preokret i poslala Srpkinju kući!

Olga Danilović, srpska teniserka koja ima 23 godine, nije uspjela osigurati svoje mjesto u finalu teniskog turnira u Jašiju. Bolja od nje bila je Mira Andrejeva, 17-godišnja igračica, koja je nakon preokreta pobijedila rezultatom 2:1 (3:6, 6:3, 7:6).

Unatoč sjajnom početku meča Olga Danilović, mlada ruska igračica napravila je veliki preokret. Andrejeva je spašavala meč lopte u trećem setu i na kraju poslala stariju kolegicu kući.

Danilović je povela sa 4:0 i imala dva brejka prednosti u prvom setu, ali je Andrejeva uspjela vratiti jedan brejk. Nakon 40 minuta igre, Olga je vodila u setovima.

U drugom setu, kćerka slavnog košarkaškog igrača Predraga Danilovića također je dobro otvorila, napravila brejk i povela, ali je Andrejeva uspjela preokrenuti i osvojiti set rezultatom 6:3.

Posljednji set bio je obilježen velikom borbom, sa četiri brejka u prvih četiri gema. Danilović je povela 5:2, ali se Andrejeva uspjela vratiti. Na 5:2, Olga je imala dvije vezane meč lopte, ali ih nije uspjela iskoristiti. Nakon tajbrejka, Andrejeva je lako pobijedila i plasirala se u finale turnira u Rumuniji.

U finalu će se boriti protiv Elina Avanesijan ili Klo Pake za titulu. Ovaj poraz definitivno je razočarao Danilovića, ali je sigurno da će u budućnosti imati priliku za nova velika postignuća na teniskim terenima.