Olga u polufinalu Ljubljane! Srpkinja na dva koraka do trofeja

Mlada srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale turnira u Ljubljani nakon pobede nad Elom Zajdel iz Nemačke rezultatom 7:6, 6:3. Danilovićeva, koja je trenutno 110. igračica sveta, bolje je započela meč i uspela da oduzme servis protivnici već u drugom gemu. Nakon što je održavala prednost, Nemica je uspela da izjednači rezultat, ali je Olga ipak uspela da osvoji prvi set u taj-brejku rezultatom 10:8.

Drugi set je protekao u znaku brejkova, sa obje teniserke koje su uspjele da uzmu servis jedna drugoj. Danilovićeva je uspjela da stabilizuje svoj servis dok je njena protivnica nastavila da se muči, što je Olga uspješno iskoristila i sa dva vezana brejka došla do vođstva od 5:2. Iako je Zajdel uspjela da napravi brejk u osmom gemu, Olga je uspjela da povrati kontrolu i sa trećim brejkom osigurala prolaz u polufinale.

Naredni protivnik Olgine Danilović u polufinalu će biti španska teniserka Nuria Parišas-Dijaz, trenutno 94. na WTA listi. Danilovićeva je pokazala odličnu formu na ovom turniru i nada se novoj pobjedi kako bi se plasirala u finale. U međuvremenu, u drugom sportu, fudbalski klub Partizan je nedavno doveo mladog krilnog napadača Pape Furea iz Olimpika iz Liona, koji će pojačati tim u nastavku sezone.