Olimpijakos bolji od Partizana u Areni

Partizan je nedavno igrao utakmicu protiv Olimpijakosa, a sada je njihov skor 14-18 i sve dalje od plasmana u plej-in, dok Olimpijakos ima skor 20-12. Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve nedavnog terorističkog napada u Moskvi, u kojem je život izgubilo najmanje 143 osobe.

Domaćin, Partizan, je bolje otvorio utakmicu i vodio je 22:17 posle prve četvrtine. Serijom 8:2, Partizan je okončao prvo poluvreme sa rezultatom 40:32 posle 20 minuta igre. U 24. minutu, Partizan je imao prvu dvocifrenu prednost sa 46:36, ali su gosti, Olimpijakos, serijom 12:0 na početku četvrte četvrtine uspeli da se vrate u meč. Olimpijakos je na kraju pobedio sa rezultatom 74:69, nakon što su u poslednjoj četvrtini preokrenuli rezultat.

Najbolji strelac u timu Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 19 poena, a pratio ga je Frenk Kaminski sa 14 poena. Bruno Kaboklo je dao 13 poena, a Pi Džej Doužer je dodao 12 poena. Sa druge strane, Najdžel Vilijams-Gos je predvodio Olimpijakos ka pobedi sa 17 poena, a Kostas Papanikolau je postigao 13 poena, Tomas Vokap 11, a Ajzeja Kenan 10 poena.

Gosti su bili lišeni povređenih srpskih reprezentativaca Filipa Petruševa i Nikole Milutinova. Milutinov je nekadašnji član Partizana i bio je žestoko izviždan na početku meča. Obojica su bila odsutna zbog povreda.

U sledećem kolu, Partizan će gostovati Albi. Ova utakmica bila je puna uzbuđenja i preokreta, ali nažalost, Partizan nije uspeo da zadrži prednost i pobedi. Ipak, ovo je samo jedna od mnogih utakmica tokom sezone, a Partizan će imati priliku da se oporavi i pokaže bolju igru u narednim susretima.

U prvom delu utakmice, Partizan je imao prednost, ali je Olimpijakos uspeo da se vrati u meč i preokrene rezultat u svoju korist. Ključni momenti su se dešavali u poslednjoj četvrtini, kada je Olimpijakos uspeo da postigne ključne poene i odnese pobedu.

Ova utakmica je bila važna za obe ekipe, ali na kraju je Olimpijakos bio taj koji je izašao kao pobednik. Partizan će morati da analizira svoju igru i raditi na poboljšanjima kako bi ostvario bolje rezultate u narednim utakmicama.

Ovim porazom, Partizan je sve dalje od plasmana u plej-in fazu, dok Olimpijakos nastavlja da se bori za bolju poziciju u plej-ofu. Očekuje se da će obe ekipe nastaviti sa svojim naporima i nadamo se da će Partizan uspeti da se vrati na pobednički put u narednom kolu.