Olimpijakos osvojio Ligu konferencija (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine i Olimpijakosa sastali su se u finalu Lige konferencija i borili za trofej u Atini na stadionu Aja Sofija. Meč je bio vrlo napet, a pobjedu je na kraju odnio tim iz Pireja slavivši rezultatom 1:0 nakon produžetaka.

Već u devetom minutu utakmice, Nikola Milenković postigao je gol za Fiorentinu, ali je nakon pregleda VAR tehnologijom gol poništen zbog ofsajda. U prvom dijelu nije bilo puno prilika za oba tima, no tik pred odlazak na pauzu, došlo je do incidenta na tribinama između navijača Fiorentine i Olimpijakosa.

U drugom poluvremenu Fiorentina je imala veći posjed lopte, ali nisu uspjeli postići gol. U 80. minuti, Olimpijakos je uspio postići gol preko Visente Ibore nakon centaršuta. Utakmica je otišla u produžetke pri rezultatu 0:0, a srpski defanzivac Nikola Milenković odigrao je odličnu utakmicu.

U prvom produžetku bilo je dosta tenzija, a domaći su tražili penal nakon navodnog igranja rukom, ali sudija nije dosudio kazneni udarac. U drugom produžetku, Olimpijakos je uspio postići gol preko Ajuba El Kabija, te su na kraju slavili rezultatom 1:0.

Ovaj meč je bio vrlo uzbudljiv i donio je mnogo uzbuđenja, a Olimpijakos se na kraju okitio trofejom Lige konferencija. Naredni izazovi čekaju oba tima u njihovim ligaškim takmičenjima, dok će Fiorentina pokušati zaboraviti poraz i nastaviti sa dobrim igrama u domaćem prvenstvu.