„Orlovi“ raširili krila u Lionu! Jokić u MVP modu predvodio Srbiju do pobede nad Francuskom!

Srpski košarkaški tim pod vođstvom trenera Svetislava Pešića ostvario je izvanredan nastup protiv Francuske u Lionu. Nakon desetodnevnih priprema u Staroj Pazovi, tim je putovao u Lion kako bi odigrao svoju prvu zvaničnu utakmicu u pripremama za Olimpijske igre. Francuska je bila ozbiljan protivnik, sastavljen od sjajnih igrača, ali se Srbija uspela izboriti i slaviti rezultatom 79:67.

Nikola Jokić predvodio je tim, uz pomoć Vanje Marinkovića, Ognjena Dobrića i Bogdana Bogdanovića. Unatoč nedostatku klasičnog krilnog centra, planovi trenera Pešića nisu bili ozbiljnije poremećeni, a tim je pokazao ozbiljan kvalitet u Lionu.

Početak utakmice nije bio obećavajući, s Francuskom koja je izgledala opasnije. Međutim, uz igru Dobrića i Marinkovića, srpski tim je ostao u rezultatskom priključku nakon prve četvrtine. Viktor Vembanjama dominirao je za Francusku u prvom dijelu.

Nikola Jokić je bio vođa tima u drugoj četvrtini, igrajući zajedno s Nikolom Milutinovim. Iako su Francuzi imali protekciju sudija, tim trenera Pešića uspio je preokrenuti rezultat sredinom četvrtine. Filip Petrušev pridružio se Jokiću, te su „orlovi“ poveli.

Srbija je nastavila dominirati u drugom poluvremenu, s Jokićem koji je nastavio dominirati pod košem. Francuzi su se trudili smanjiti zaostatak, ali nisu uspjeli nadmašiti srpski tim. Gershon Yabusele je vukao Francuze u napadu, ali srpski tim je uspio kontrolirati ritam igre.

Na kraju, Srbija je slavila rezultatom 79:67, sa Jokićem kao vodećim igračem s dabl-dabla učinkom od 20 poena i 12 skokova. Bogdanović je također doprinio s 12 poena, Avramović s devet, Marinković s osam, te Gudurić i Dobrić s po sedam poena. Vembanjama je postigao 14 poena za Francusku, dok je Yabusele dodao 12.

Ovaj izvanredan nastup Srbije protiv Francuske u Lionu pokazuje da tim ima kvalitetu i potencijal za uspjeh na nadolazećim Olimpijskim igrama. Trener Pešić i njegovi igrači mogu biti ponosni na svoj nastup i nadati se daljnjem uspjehu u nadolazećim natjecanjima.