Osimen spasio Napoli, Arsenal pao u Portu

Tokom večerašnjih utakmica osmine finala Lige šampiona gledali smo remi između Napolija i Barselone, te pobjedu Porta nad Arsenalom.

Nakon što je Barcelona u prvom poluvremenu napadala protivnika iz svih uglova, ali bez uspjeha zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Napolija Aleksa Mereta, napetost je rasla. Najbolja prilika iz tog dijela susreta bila je od strane Roberta Levandovskog, ali je njegov udarac glavom završio preko gola. Osim toga, Barselona je imala nekoliko prilika, ali nije uspjela zatresti mrežu.

Drugo poluvrijeme započelo je s vođstvom Barselone nakon sjajnog gola Levandovskog, ali je Viktor Osimen uspio izjednačiti rezultat nakon nekoliko minuta. Nakon toga, susret je protekao mirno i bez značajnijih prilika za gol, pa je završio s konačnim rezultatom 1:1.

U utakmici Porta i Arsenala, vidjeli smo pravu uspavanku do samog kraja. Jedina prilika vrijedna pomena dogodila se u 21. minuti kada je fudbaler Porta Galenjo promašio zicer, udarivši loptu prvo u lijevu, a potom i u desnu stativu gola Arsenala. No, u samoj završnici susreta, Galeno je postigao fenomenalan gol u 94. minuti i donio pobjedu Portu.

Ove utakmice su samo uvertira za drugi dio osmine finala Lige šampiona, u kojima ćemo vidjeti hoće li se Barselona uspjeti izdvojiti od Napolija u revanš utakmici ili će Napoli iznenaditi favorita. S druge strane, Porto će pokušati iznenaditi Arsenal još jednom i nastaviti svoj put prema četvrtfinalu.

Za sada, ove utakmice su pokazale jednakost snaga i neizvjesnost u nastavku natjecanja. Svi ljubitelji fudbala s nestrpljenjem očekuju revanš susrete i nove uzbudljive utakmice Lige šampiona. Pratite nas na društvenim mrežama kako biste bili u toku s najnovijim vijestima iz svijeta fudbala i ostalih sportova.