Ovaj podatak može Novaka da vrati u sam vrh ATP liste!

Na Mastersu u Šangaju dogodila se senzacija kada je nemački teniser Aleksandar Zverev izgubio protiv Davida Gofana iz Belgije rezultatom 2:0. Ovaj poraz Zvereva olakšava put Novaku Đokoviću ka finalu turnira u Kini. U prvom setu Gofan je uspeo da napravi dva brejka, dok je Zverev uspeo da ostvari samo jedan, te je Belgijanac uspeo da završi set u svoju korist. U drugom setu Gofan je ponovo prvi napravio brejk, ali je Zverev uspeo da se vrati i izjednači. Na kraju je Gofan iskoristio Zverevovu slabost i osigurao svoj plasman među osam najboljih u Šangaju.

Parovi četvrtfinala uključuju Janina Sinera i Danila Medvedeva, Karlosa Alkaraza i Tomaša Mahača, Novaka Đokovića i Jakuba Menšika, te Tejlora Frica i Davida Gofana. Ako Gofan i Đoković ostvare pobede, mogli bi se sresti u polufinalu što bi bio izuzetno zanimljiv meč za ljubitelje tenisa. David Gofan, trenutno 66. teniser sveta, pokazao je da i dalje može da se takmiči sa najboljima i sa 33 godine pokazuje izuzetnu tenisku veštinu. Ovaj rezultat će mu svakako doneti dodatno samopouzdanje za naredna takmičenja.