OVI MOMCI SU NEUNIŠTIVI: Bajer stigao do 50. meča bez poraza

FK Bajer iz Leverkuzena nastavlja svoj neverovatan niz bez poraza u Bundesligi, sa 27 pobeda u 33 utakmice u elitnom rangu nemačkog fudbala. Tim je ostvario 50 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, a postoji mogućnost da završe čitavu sezonu bez poraza.

Pobeda nad Bohumom rezultatom 5:0 donosi klubu još jednu ubedljivu pobedu. Prvo je Patrik Šik postigao gol u 41. minutu, a potom Viktor Bonifejs iz penala u 43. minutu. Amine Adli je u 76. minutu povisio na 0:3, a Josip Stanišić je postigao četvrti gol u 86. minutu. Alehandro Grimaldo je postavio konačan rezultat od 0:5 u trećem minutu nadoknade vremena.

U narednom kolu, Bajer će igrati protiv Augsburga i ako pobede, završiće sezonu bez poraza. U ostalim utakmicama 33. kola Bundeslige, pobede su ostvarili Štutgart, Keln, Borusija Menhengladbah, Majnc, Bajern, i Hofenhajm. Ajntraht, Union Berlin, Frajburg, RB Lajpcig, Verder, i Darmštat su odigrali nerešeno, dok su Hajdenhajm i Volfzburg poraženi.

FK Bajer Leverkuzen pokazuje odličnu formu i dominaciju u Bundesligi, te se nadaju da će nastaviti sa pobedama i završiti sezonu bez poraza. Ovo je zaista impresivan uspeh za klub i trenera Alonsa, te su šanse za osvajanje Lige šampiona sljedeće sezone sve veće. Navijači su oduševljeni sa igrama koje tim prikazuje i s nestrpljenjem očekuju svaku narednu utakmicu.