Panatinaikos ide na Fajnal for Evrolige

Nakon pete utakmice četvrtfinalne serije, košarkaši Panatinaikosa su uspeli da savladaju ekipu Makabija rezultatom 81:72 i plasiraju se na Fajnal for Evrolige koji će se održati u Berlinu od 24. do 26. maja. Trener Panatinaikosa, Ergin Ataman, je ispunio svoje obećanje dato nakon poraza u prvom meču da će napustiti klub ako se njegov tim ne plasira na završni turnir.

Tokom utakmice, Panatinaikos je vodio nakon prve četvrtine sa 22:21, dok je na poluvremenu rezultat bio nerešen – 41:41. U poslednjih 10 minuta, atinski tim je vodio sa 58:56, a na kraju su uspeli da povećaju prednost na 68:58, što je bilo dovoljno da obezbede pobedu i plasman na Fajnal for.

Najefikasniji igrač Panatinaikosa bio je Kendrik Nan sa 26 poena, uz šest trojki. Pored njega, Kostas Slukas je postigao 15 poena, Juancho Hernangomez 11, a Giannis Papapetrou 10. Matijas Lesor je doprineo sa devet poena i 11 skokova.

Na drugoj strani, u ekipi Makabija, najefikasniji igrač bio je Lorenco Braun sa 19 poena, dok je novopečeni slovenski reprezentativac Josh Nebo dodao 14 poena.

Preostala dva učesnika Fajnal fora biće poznata nakon petih mečeva između Monaka i Fenerbahčea, kao i Barselone i Olimpijakosa, gde je trenutno rezultat izjednačen 2:2.

U polufinalu Fajnal fora, sastaće se Real Madrid protiv pobednika između Barselone i Olimpijakosa, kao i Panatinaikos protiv pobednika između Monaka i Fenerbahčea. Očekuje se da će ova dva meča doneti mnogo uzbuđenja i neizvesnosti u borbi za kontinentalni tron.

Pored sportskih vesti, možete pratiti i sve aktuelne vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu. Takođe, preuzmite našu iOS ili Android aplikaciju kako biste uvek bili u toku sa najvažnijim informacijama.