PAOK je šampion Grčke! Živković asistencijom pomogao u ključnom trijumfu!

Fudbaleri solunskog PAOK-a postali su šampioni Grčke nakon pobede nad Arisom od 2:1 u poslednjem kolu tamošnjeg šampionata. Srpski reprezentativac Andrija Živković imao je zapaženu ulogu u ovoj pobedi, upisavši asistenciju kod prvog gola ekipe.

PAOK je morao da pobedi protiv Arisa kako bi osvojio titulu, pošto im je AEK iz Atine bio blizu na tabeli. Strelci u ovoj važnoj pobedi bili su Tomas u 30. i Taison u 62. minutu, dok je Moron postigao gol za domaći tim u 47. minutu.

U poslednjih 12 minuta utakmice, PAOK je morao da igra sa igračem manje zbog crvenog kartona koji je dobio Mičaldis. Takođe, važno je istaći da je deo šampionskog tima PAOK-a i nekadašnji golman Partizana, Živko Živković.

Na kraju sezone, PAOK je zauzeo prvo mesto, ispred AEK-a na drugom i Olimpijakosa na trećem. Dok će PAOK igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, Olimpijakos će se naći u kvalifikacijama za Ligu konferencija. Ukoliko Olimpijakos osvoji Ligu konferencija, mogao bi da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope.