”PARNI VALJAK” MELJE PRED POČETAK SEZONE: AEK pao u grotlu Sajma!

Košarkaši Partizana pokazali su nadmoć nad AEK iz Atine u prvom meču „NIS Air Open“ turnira. Odlično su otvorili utakmicu i poveli sa 5:0. AEK je uspeo da prepolovi zaostatak, ali energični Tajrik Džons održavao je prednost Partizana. Nakon prve četvrtine Partizan je imao prednost od sedam poena.

U drugoj četvrtini Partizan je nastavio sa dobrom igrom, ali odbrana nije bila na nivou. Gosti su uspeli da se vrate u igru, ali trojka Pokuševskog i polaganje Karlika Džonsa vratili su Partizanu prednost. U finišu prvog poluvremena Partizan je imao prednost od 12 poena.

U drugom poluvremenu Partizan je povećavao prednost, a četiri minuta pre kraja treće četvrtine vodili su sa 20 poena razlike. Danac Lundberg je nastavio da poentira i odveo svoj tim na prednost od 25 poena. Prednost Partizana se povećavala iz minute u minutu, a pred kraj četvrtine bila je čak 31 poen.

U poslednjoj četvrtini Partizan je održavao veliku prednost i na kraju upisao ubedljivu pobedu od 93:60. Odlična igra crno-belih pokazatelj je da se tim nalazi u dobroj formi pred početak sezone. Sledeći meč na turniru Partizan će odigrati protiv evroligaša Pariza. Partizan je bio dominantan tokom celog meča i zasluženo je došao do pobede pred punim tribinama kultne hale „Beogradskog sajma“.