Partizan bolji od Lučanaca u Humskoj

Fudbaleri Partizana ponovno su se vratili na pobjedničke staze nakon što su pobijedili Mladost iz Lučana rezultatom 3:0 u utakmici petog kola plej-ofa Superlige Srbije. Ova pobjeda prekida niz od šest utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima za crno-bele.

Nakon pobjede nad Voždovcem u aprilu, Partizan je ušao u lošu seriju rezultata sa pet poraza u nizu prije remija sa Napretkom u prošlom kolu. Međutim, ovom pobjedom nad Mladosti, crno-beli su se vratili na pobjednički kolosijek.

Utakmica nije bila laka za Partizan, iako su na kraju slavili sa 3:0. Lučanci su bili dostojni protivnik i opasni su bili u drugom poluvremenu. Gosti su imali nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali se istaknuo golman Jovanović koji je odlično branio svoju mrežu.

Prvo poluvrijeme nije bilo previše zanimljivo, osim poništenog gola Saldanje zbog ofsajda i pogotka Natha u završnici prvog dijela igre. No, trenutak koji je privukao posebnu pažnju bio je sudar glavama između Samčovića i Joksimovića iz redova Lučana, koji su zbog ozljeda morali napustiti teren.

U drugom poluvremenu, Mladost je pokazala bolju igru i stvorila nekoliko prilika preko Veličkovića i Tumbaševića. Crno-beli su se obranili, ali su gosti bili opasni i prisilili Jovanovića na nekoliko obrana. Ipak, Partizan je uspio zadržati prednost i završiti utakmicu sa 3:0 pobjedom.

Na kraju susreta, Saldanje je postigao sjajan gol u 85. minuti, dok je Baždar potvrdio pobjedu u nadoknadi vremena. Ovom pobjedom, Partizan se probio na drugo mjesto na tablici.

U drugoj utakmici 35. kola Mozzart Bet Superlige, TSC je pobijedio Čukarički rezultatom 2:0, dok je utakmica između Crvene zvezde i Radničkog 1923 trebala biti odigrana kasnije te večeri. Vojvodina se također suočila sa Napretkom u kasnijem terminu.

Ukupno gledajući, Partizan je uspio prekinuti negativan niz bez pobjeda i vratiti se na pobjednički kolosijek, što će im dati dodatnu motivaciju za nastavak sezone. S druge strane, Mladost je pokazala dobru igru, ali nije uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist. Nastavak sezone donosi daljnje izazove i borbu za pozicije na tablici.