Partizan gostuje Radniku iz Surdulice

U vrlo uzbudljivoj utakmici između Partizana i Radnika, crno-beli su uspeli da ostvare pobedu od 2:1. U prvom poluvremenu mreže su ostale netaknute, ali su obe ekipe imale svoje šanse za postizanje gola. U igri gostiju se primetio izostanak nekih ključnih igrača, ali su uspeli da se suprotstave domaćem timu.

U 60. minutu sudija Milan Milanović je dosudio penal za domaćina, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije promenio odluku i poništio javnu opomenu koju je dodelio kapitenu Partizana Svetozaru Markoviću. Ipak, upravo je Marković bio taj koji je doneo vođstvo Partizanu u 70. minutu, postigavši gol glavom posle kornera.

U drugom minutu nadoknade, Samed Baždar je postigao drugi gol za Partizan nakon brze kontre. U petom minutu nadoknade, Damir Šovšić je uspeo da postigne gol sa penala za Radnik, postavivši konačan rezultat na 2:1 u korist Partizana.

Sa ovom pobedom, Partizan je sada prvi na tabeli sa 56 bodova, četiri više od Crvene zvezde koja uskoro igra protiv Čukaričkog. S druge strane, Radnik se nalazi na poslednjem mestu tabele sa samo 11 bodova.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Železničar, dok će Radnik gostovati niškom Radničkom.

Ova pobeda je važna za crno-bele u borbi za titulu, dok će Radnik morati da se trudi da zadrži svoje mesto u eliti. Utakmica je bila veoma uzbudljiva i puna preokreta, ali je na kraju Partizan uspeo da odnese tri boda sa terena u Surdulici.