Partizan ili Crvena zvezda finale kupa

Veliko finale kupa Radivoja Koraća bit će održano danas u 21 sat, a najavljuje se kao pravi spektakl jer će se sastati večiti rivali, Partizan i Crvena zvezda. Ovo će biti deveti put da se ova dva kluba sastanu u finalu kupa, pri čemu Crno-beli imaju prednost s omjerom 5:3 u pobjedama. Kako bi se plasirali u finale, Partizan je pobijedio Hercegovac i Vojvodinu, dok je Crvena zvezda izbacila FMP i ČAČAK 94.

Ovo će biti peti okršaj ovih timova ove sezone, a trenutni omjer je 2:2. U prvoj četvrtini, Partizan je bolje započeo utakmicu i poveo s 14:7, pri čemu Kevin Panter ima 8 poena više od cijelog protivničkog tima. Međutim, nakon tajm auta, Crvena zvezda se vratila u igru i mini serijom od 5:2 smanjila zaostatak na 16:11. Nakon toga, igrači su postizali koševe na obje strane, a prva četvrtina završila je vodstvom Partizana s 18:15.

U drugoj četvrtini, Kevin Panter je nastavio slično kao u prvoj, te je već na početku postigao novu tricu. Međutim, Crvena zvezda se uspjela vratiti u igru i zaustaviti Pantera, te je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 32:30 za Partizan.

U trećoj četvrtini, Crvena zvezda je preokrenula utakmicu i preuzela vodstvo. Ipak, Partizan se uspio vratiti u igru i održati priključak, te je rezultat 51:49 za Crvenu zvezdu na kraju treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini, vidjeli smo izuzetno izjednačenu igru u kojoj su obje momčadi pokazale svoje kvalitete. Na kraju, Partizan je uspio preokrenuti rezultat i pobijediti s konačnim rezultatom 72:68.

Ovom pobjedom, Partizan je osvojio deveti trofej u kupu Radivoja Koraća, dok je Crvena zvezda ostala na osam titula. Ova utakmica pružila je vrhunsku košarku s puno uzbuđenja i preokreta, te je zasigurno bila prava poslastica za sve ljubitelje ovog sporta.

Na kraju, treba istaknuti odličnu igru oba tima te čestitati igračima na fer i korektnoj utakmici. Također, veliki je uspjeh i zadovoljstvo što se ovo finale moglo održati usprkos epidemiološkoj situaciji, te se nadamo da će i iduće godine biti prilike za slična sportska događanja. U konačnici, ova je utakmica podsjetnik na ljepotu i snagu košarke kao sporta koji spaja ljude i stvara nezaboravne trenutke za sve sudionike.