Partizan osvojio kup u rukometu

U novosadskoj dvorani „Slana bara“ održan je spektakularni finalni meč Kupa Srbije između Vojvodine i Partizana, koji je obeležen dramom, prekidom i penal serijom. Partizan je trijumfovao rezultatom 5:4 nakon penala, osvojivši trofej posle 11 godina.

Nakon neizvesnih 120 minuta igre, rezultat je bio izjednačen 24:24, a u penal seriji crno-beli su bili nepogrešivi dok je Vojvodina propustila svoju priliku. Ovo finale će ostati upamćeno kao jedno od najdramatičnijih u istoriji srpskog rukometa.

Početak meča je obeležila dominacija Vojvodine koja je završila prvo poluvreme sa prednošću od pet golova. Ipak, Partizan je uspeo da se vrati u igru, posebno u odbrani, i smanji zaostatak na samo dva gola.

Dinamika meča bila je vrlo promenljiva sa čestim preokretima i izjednačenjima, što je kulminiralo dramatičnim produžecima. Na samo osam sekundi pre kraja drugog produžetka, Partizan je izjednačio rezultat na 24:24 i odveo meč u penale, gde su na kraju trijumfovali.

Meč je bio obeležen incidentom kada su navijači oba kluba počeli da se gađaju bakljama, što je dovelo do prekida i intervencije policije. Nakon pola sata predaha, kapiteni su se obratili navijačima i zamolili ih za mir kako bi se meč nastavio.

Ovo je prvi trofej Kupa Srbije za Partizan od 2013. godine, a Nemanja Marjanović je proglašen za MVP-a finala. Utakmica je privukla pažnju ljubitelja rukometa zbog dramatične završnice i neizvesnosti tokom celog meča. Svi igrači su pružili svoj maksimum, a publika je uživala u vrhunskom sportskom spektaklu.