Partizan pobeda Dinamo Bratski kup fudbal

Moskovski Dinamo je remizirao sa Partizanom 2:2 na otvaranju „Bratskog kupa“ u prestonici Rusije. Na penalima uspešniji je bio tim iz Beograda sa rezultatom 4:2. Golman Aleksandar Jovanović je sjajno branio za Partizan, a crno-beli su iskoristili dve greške i preokrenuli rezultat. Trener Aleksandar Stanojević je izveo najjači sastav, pokazavši solidnu igru i disciplinu. Moskovljani su imali više od igre, ali su propustili nekoliko prilika. U nastavku igre došlo je do promena, ali Dinamo je ipak poveo. Partizan je uspeo da izjednači i izbori penale, gde je bio uspešniji.

Beogradski tim je pokazao dobru partiju u fazi taktike i discipline, ali ipak postoje delovi igre na kojima treba raditi. Trener Stanojević je bio zadovoljan solidnom igrom svog tima, ali istakao je nekoliko stvari koje treba popraviti. U drugom poluvremenu, tempo igre je malo opao, ali su crno-beli uspeli da smanje prednost i izbore penale. Dinamo je poveo sjajnim golom, ali Partizan je uspeo da se vrati i izjednači. Nakon penala, Beograd je odneo pobedu.

U narednim mečevima „Bratskog kupa“ učestvuju CSKA i OFK Beograd, a zanimljive utakmice se očekuju i u tim duelima. Prvi meč je završen uzbudljivom igrom i preokretom rezultata, što govori o kvalitetu timova i neizvesnosti turnira. Očekuje se da i preostale utakmice budu uzbudljive i da donesu još više fudbalske akcije. Bratski kup u Moskvi će sigurno biti zanimljiv za praćenje ljubiteljima fudbala.