Partizan pobeda Javor Superliga Srbija

Fudbalska sezona igra se u punom zamahu i u prvim utakmicama prolećnog dela sezone, gde je Partizan trijumfovao protiv Javora. Nakon 11 vezanih pobeda, crno-beli su upisali i 12. trijumf na stadionu „kraj Moravice“, a gol odluke postigao je brazilski fudbaler Mateus Saldanja u 62. minutu utakmice. Ovo je bila važna pobeda za Partizan jer im je osigurala ostanak na liderskoj poziciji tabele Superlige, bez obzira na ishod utakmice između Crvene zvezde i Voždovca.

Trener Igor Duljaj istakao je da je dobro što je ekipa posle dva meseca zimske pauze započela drugi deo sezone pobedom, ali je takođe naglasio da su tri boda osvojena posle ne baš ubedljive predstave. Takođe, doživeli su i neugodnost kada je Nikola Antić dobio drugi žuti karton tokom meča.

Utakmica je uglavnom bila koncentrisana na odbranu, a taktika tima Radovana Ćurčića bila je da deluje organizovano i dobro tokom većeg dela meča. Ipak, malo su stigli do gola protivničkog tima, a tim Javora propustio je najbolju priliku za izjednačenje kada je Nemanja Miletić propustio priliku iz slobodnog udarca, na šta je Aleksandar Jovanović uspeo sprečiti izjednačenje.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, a igrači su se suočili sa lošim terenom. Takođe, zbog sudara glavama Bubakari Dukure i Aleksandar Trifunović, fudbaler Javora morao je da napusti igru zbog povrede.

Na kraju, Partizan je pobedio sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Saldanja u 62. minutu. Sudija je bio Milan Ilić, a igrači koji su dobili žuti karton su Kopitović, Leandro, Milošević i Ratković iz Javora, kao i Natho, Ovusu i Antić iz Partizana. Takođe, Antić je dobio crveni karton tokom meča.

Stadion kraj Moravice ispunio se navijačima koji su bili svedoci ove važne pobede za Partizan. Tim Javora sastojao se od igrača Manojlović, Dolmagić, Kopitović, Leandro, Miletić, Dukure, Petrović, Bosić, Gojković, Milošević i Bajere, dok je Partizan nastupio u sastavu Jovanović, Stojković, Filipović, Marković, Antić, Ovusu, Natho, Kalulu, Zahid, Trifunović i Saldanja.

Ova pobeda važna je za Partizan jer im osigurava lidersku poziciju u tabeli Superlige. Međutim, iako su trijumfovali, trener Igor Duljaj istakao je da je njegova ekipa igrala neubedljivo, te da će morati da rade na poboljšanju igre kako bi zadržali vođstvo tokom sezone. S druge strane, tim Javora će morati da analizira svoju igru i nađe način da postigne više golova kako bi pobedio u narednim utakmicama.

Ovo je samo jedna od mnogih utakmica koje će odlučivati o konačnom plasmanu u Superligi, te će ekipama biti potrebno puno truda, taktike i sportske veštine kako bi ostvarili svoje ciljeve. S obzirom na trenutni tok sezone, možemo očekivati uzbudljive utakmice i mnoge preokrete u borbi za titulu u srpskoj Superligi.