Partizan pobedio Spartak u Beogradu izašao iz krize

Fudbalski tim Partizana konačno je prekinuo niz bez pobeda pobedom nad ekipom Spartak Subotice rezultatom 1:0, golom Sameda Baždara. Ova pobeda je bila od velike važnosti za Partizan, kako bi ostao u trci za titulu u domaćem prvenstvu. Međutim, loša vest za crno-bele je povreda Natha i Zahida tokom utakmice, što je uticalo na igru tima u drugom poluvremenu. Subotičani su preuzeli kontrolu nad sredinom terena, ali nisu uspeli da pronađu put do gola, dok je Partizan bio konkretniji u prvom poluvremenu.

Baždar je postigao gol za Partizan nakon odbitka Natha u 21. minutu, dok je ostatak prvog poluvremena protičao u dominaciji crno-belih. Subotičani su se uglavnom branili, dok su ređali nekoliko prilika pred golom Partizana. Nakon pauze, dinamika utakmice se promenila, a Subotičani su počeli da napadaju više, ali nisu uspeli da pronađu put do gola. Partizan se uspešno obranio i osvojio važna tri boda.

U ostalim utakmicama 27. kola Mozzart Bet Superlige, Čukarički je pobedio Novi Pazar rezultatom 2:0, Radnik je poražen od Vojvodine 0:4, IMT je remizirao sa Železničarom 1:1, a TSC je pobedio Voždovac 2:0. U subotu, Radnički Niš je pobedio Mladost Lučane 3:0, Radnički 1923 je pobedio Napredak 3:1, Crvena zvezda je pobedila Javor 3:0, dok je Partizan pobedio Spartak Suboticu 1:0.