Partizan pobedio Železničar i zadržao prednost u odnosu na Z

Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Železničara rezultatom 3:1 u utakmici 23. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Partizan je ušao u utakmicu kao favorit i uspeo je da iskoristi svoje prilike, dok je ekipa iz Pančeva pružila snažan otpor, ali nije uspela da preokrene rezultat.

Utakmica je započela dinamično, a Partizan je poveo već u sedmom minutu nakon sjajne akcije koju je završio Samed Baždar. Međutim, usledila je komična situacija u kojoj je Aranđel Stojković blokirao šut svog saigrača, što bi možda dovelo do gola za Partizan. Usledila je kazna, jer je Stefan Hajdin glavom matirao golmana Miloša Krunića i doneo izjednačenje u 20. minutu.

Baždar je bio posebno motivisan tokom cele utakmice i asistirao je za gol Bibarsu Nathu u 29. minutu. Natho je ponovo bio u centru pažnje kada je izborio penal u 35. minutu, koji je uspešno realizovao i najavio pobedu Partizana.

U drugom poluvremenu Partizan je kontrolisao igru držeći loptu u svojim nogama veći deo vremena, ali nije bilo promene rezultata. Železničar je pokušavao sa dugim loptama, ali nije ozbiljnije ugrozio Krunića.

Nakon ove pobede, Partizan se zadržao na prvom mestu tabele Superlige Srbije sa bodom prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu. Narednog vikenda ih očekuje derbi sa Crvenom zvezdom na stadionu „Rajko Mitić“. Što se tiče ekipe Železničara, u sledećem kolu će dočekati Radnički iz Niša.

Mozzart Bet Superliga, 23. kolo donela je još nekoliko zanimljivih utakmica, kao što su pobede Radničkog 1923, Čukaričkog i Crvene zvezde, kao i remi Javor Matisa i Vojvodine. U nedelji se očekuju utakmice Novog Pazara – Mladost, Voždovac – Spartak i Radnički Niš – Radnik.

Partizan je pokazao svoju kvalitetnu igru i motivaciju u utakmici protiv Železničara, te je zasluženo odneo pobedu i ostao na vrhu tabele Superlige Srbije. Derbi sa Crvenom zvezdom narednog vikenda obećava uzbuđenje i borbu za prestižni trofej.