Partizan poražen na gostovanju Barseloni

Barselona je odnela pobedu protiv Partizana sa konačnim rezultatom 94:76. Partizan je odlično započeo meč i poveo 16:9, ali je Barselona uspela da preokrene rezultat i na kraju prvog perioda ima prednost sa pet poena razlike (29:24). Na poluvremenu je prednost bila samo tri poena u korist Barselone (51:48), ali je domaćin sredinom treće četvrtine imao veliku prednost od 15 poena (67:52). Partizan je uspeo da se vrati serijom od 6:0 poenima Zeka Ledeja.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa prednošću od šest poena za Barselonu (74:68). Domaćin je zapečatio pobedu kada su u 35. minutu poveli 84:70. Najefikasniji igrači za Barselonu bili su Nikolas Laprovitola sa 17 poena, Vili Ernangomez sa 15 poena, Rokas Jokubaitis sa 13 poena, Džabari Parker sa 12 poena, i Nikola Kalinić sa devet poena. Na strani Partizana, najefikasniji su bili Aleksa Avramović sa 27 poena i Zek Ledej sa 16 poena.

U sledećem kolu, Partizan će dočekati Baskoniju, koja je pobedila Olimpiju rezultatom 88:73. Utakmica je bila uzbudljiva, sa Partizanom koji je dobro krenuo, ali je Barselona uspela da preokrene i odnese pobedu.

U prvom periodu, Partizan je uspeo da napravi prednost od 14:9, ali je Barselona brzo sustigla i povela sa 25:24. Prva četvrtina je završena rezultatom 29:24 u korist Barselone. U drugoj četvrtini, Barselona je održavala vođstvo, ali je Partizan uspeo da se vrati i priđe na samo tri poena razlike na poluvremenu (51:48).

U trećoj četvrtini, Barselona je ponovo stekla osetniju prednost, ali je Partizan uspeo da se vrati serijom poena Zeka Ledeja. Na kraju treće deonice, Barselona je vodila 74:68. U poslednjoj četvrtini, Barselona je dominirala i odnela pobedu sa rezultatom 94:76.

Ovo je bio važan meč za obe ekipe, ali je Barselona na kraju pokazala veću snagu i kvalitet. Partizan će imati priliku da se oporavi i pokuša da ostvari pobedu u sledećem kolu protiv Baskonije. Barselona nastavlja sa dobrim rezultatima i trenutno ima skor 20-9, dok Partizan ima skor 13-16. Publika je imala priliku da uživa u dinamičnom i uzbudljivom duelu između ove dve ekipe, ali su igrači Barselone na kraju odneli zasluženu pobedu.