Partizan poražen trojkom Bajerna u poslednjoj sekundi

Košarkaši Partizana pretrpjeli su poraz od Bayerna u Beogradu, kada je Silvan Francis sekundu prije kraja utakmice ubacio tricu.

Cijela utakmica bila je puna preokreta tijekom koje su se rezultati često mijenjali. Međutim, činilo se da je Partizan prelomio utakmicu u svoju korist kada je u trećoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, čime je izgledalo da je Bayern bez snage za preokret.

Međutim, ekipa Pabla Lase uspjela je postupno smanjiti prednost Partizana, tako da se u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću od četiri poena za beogradski tim.

U posljednjoj četvrtini Bayern je pokušavao smanjiti prednost, a izgledalo je da ne uspijevajući, da je Partizan blizu pobjedi jer je imao dva poena prednosti i napad za povećanje prednosti.

Kevin Panter je promašio, Partizan je odlučio braniti napad i nakon lošeg preuzimanja centar Partizana, Frank Kaminski je ostao čuvati brzonogog plejmejkera Bayerna, Silvana Fransiska. Nakon nekoliko efikasnih driblinga, Fransisko je uspio izbjeći Kaminskog, napraviti korak unatrag i postići tricu za konačni rezultat 79:78.

Najbolji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 22 poena, dok je u ekipi Bayerna najbolji bio heroj utakmice Silvan Fransisko sa 20 poena.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje ekipu Anadolu Efes, dok Bayern dočekuje ekipu Crvene zvezde.

UŽIVO:

1. četvrtina:

James Nunnally otvara utakmicu tricom i Partizan prvi upisuje gol na semaforu u ovom meču. Serge Ibaka pogađa preko Bruna Cabocloa za dva poena, ali odmah na drugoj strani tricom pogađa Kevin Panter i Partizan ponovo vodi. Nakon Carsena Edwardsa, trojku pogađa i Vladimir Lučić tako da Bayern vodi 11:8. Partizan pravi seriju 6-0 preko Nunnallyja i Smailagića i odlazi na 14:11. Bayern je ponovo preko Carsena Edwardsa preokrenuo rezultat, tako da klub iz Minhena ima prednost 21:16, a Željko Obradović je prinuđen da zatraži timeout. Kevin Panter je pogodio tricu nakon timeouta, tako da su crno-bijeli smanjili rezultat. Na kraju četvrtine vodi Bayern 26:23.

2. četvrtina:

Andreas Obst pogađa tricu preko Balše Koprivice i Bayern odlazi na 29:23. Kevin Panter je bio fauliran prilikom šuta za tri poena, tako da je imao tri slobodna bacanja. Nakon što je pogodio sva tri bacanja, izašao je iz igre zbog problema sa faulovima, a u igru je ušao Aleksa Avramović. Čim je ušao u igru, Avramović pogađa za tri poena i smanjuje prednost na 33:30. U igru je ušao i Frenk Kaminski koji je također pogodio tricu i Partizan izjednačuje na 33:33. Frenk Kaminski je vezao tri trice i Partizan vodi 45:39! Na poluvremenu se odlazi rezultatom 45:41 za Partizan!

3. četvrtina:

Ognjen Jaramaz je odigrao sjajno u obrani, uhvatio ofanzivni skok i poentirao iz reketa. Na drugoj strani Nils Gifaj pogađa dugu dvojku i smanjuje Bayern na 47:45. Kevin Panter volšebno pogađa jednu tricu koja je skakala po obruču i na kraju upala u koš. Ognjen Jaramaz ponovo pogađa sa poludistance i Partizan odlazi na malo ozbiljniju prednost od +10. Serge Ibaka je sjajno poentirao nakon što je lako izbacio Kaminskog jednom fintom u reketu. Silvan Fransisko vezuje osam poena i Bayern smanjuje na 63:59 na kraju treće četvrtine.

4. četvrtina:

Nakon skoro tri uvodna minuta bez poena na obe strane, prve poene postiže Ognjen Jaramaz, ali na drugoj strani Vajler Beb pogađa važnu tricu za 65:62. Alen Smailagić igra sjajnu odbranu nad Serge Ibakom i Partizan uspijeva da se odbrani u važnom trenutku, rezultat je 70:65 za crno-bele. Bayern je preko Serge Ibake uspio izjednačiti, sada je 72:72. Pi Džej Doužer vezuje četiri poena, Partizan odlazi na 76:72 i Pablo Laso je zatražio timeout. Silvan Fransisko pogađa dva slobodna bacanja i Bayern prilazi na 78:76. Silvan Fransisko pogađa tricu za vođstvo 79:78 i Partizanu je ostalo manje od jedne sekunde da pokuša dobiti utakmicu. Bayern pobjeđuje 79:78!