Partizan poražen u Bolonji

Košarkaški meč između Partizana i Virtusa je bio veoma dramatičan, a na kraju je ekipa Virtusa odnela pobedu rezultatom 88:84. Ovo je bio 13. poraz sezone za Partizan, uz 12 pobeda, dok su košarkaši Virtusa došli do 16 pobeda i devet poraza.

Utakmica je bila veoma uzbudljiva, a prvi put je neki tim stekao dvocifrenu prednost u 3. četvrtini, kada je iskusni Marko Belineli pogodio nekoliko teških trojki za svoju ekipu. Međutim, krajem 3. četvrtine Partizan je uspeo da istopi prednost domaćina i u poslednju deonicu ušao sa četiri poena zaostatka.

Beogradski tim je uspeo da preokrene rezultat i da povede sa šest poena prednosti, ali su Kordinije i Lundberg uzeli stvari u svoje ruke, pogodili šuteve u ključnim momentima i došli do minimalne prednosti 35 sekundi pre kraja. Partizan je loše izveo ubacivanje, što su igrači Virtusa iskoristili i osigurali pobedu.

U sledećem kolu Virtus dočekuje ekipu Monaka, dok će Partizan u Areni dočekati ekipu Bajerna.

Utakmica je bila veoma uzbudljiva, a na kraju je ekipa Virtusa odnela pobedu rezultatom 88:84. Ovo je bio 13. poraz sezone za Partizan, uz 12 pobeda, dok su košarkaši Virtusa došli do 16 pobeda i devet poraza.