Partizan poražen u tesnoj završnici u Atini

Košarkaški klubovi Partizan i Panatinaikos imali su međusobni susret sa skorovima na 11-11 i 14-8. Pre početka utakmice, igrači Partizana istrčali su na teren u majicama sa likom prerano preminulog Dejana Milojevića, a meč je počeo minutom ćutanja u njegovu čast.

U ovom meču, kapitensku traku je prvi put nosio Uroš Trifunović, dok su i Partizan i Panatinaikos bili oslabljeni neigranjem ključnih igrača. Joanis Papapetru je bio u protokolu na meču, ali je meč odgledao sa klupe „zelenih“.

Partizan je bolje otvorio meč i poveo 12:7, ali je Panatinaikos odgovorio serijom 8:0. Tokom druge četvrtine, domaćin je imao prednost od plus devet, ali se Partizan uspeo vratiti u igru. Treća deonica je protekla u promenama vođstva na obe strane, a u poslednju četvrtinu se ušlo rezultatom 58:58.

Domaćin je na startu poslednje deonice napravio seriju 6:0 i ušlo se u poslednjih šest minuta sa rezultatom 71:62 za Panatinaikos. Kia ora Nan bio je najefikasniji igrač meča sa 21 poenom, a Konstantinos Mitoglu je dodao 17 poena. Panatinaikos je na kraju pobedio sa rezultatom 84:71.

U narednom kolu, Partizan će dočekati Žalgiris, dok će Panatinaikos takođe igrati u Beogradu, protiv Makabija.

U prvom kvartalu, utakmica je počela poenima Kendrika Nana sa jedne, odnosno Bruna Kabokla sa druge strane. Pi-Džej Doužer je pogađao dve uzastopne trojke i Partizan je vodio na startu 10:7. Tokom druge četvrtine, Panatinaikos je uspeo da izgradi vođstvo, ali je Partizan uspeo da se vrati u igru. U trećoj četvrtini, Partizan je bolje otvorio i poveo sa 45:44, ali je Kendrik Nan bio nerešiva enigma za odbrambene igrače Partizana. Na kraju, Panatinaikos je slavio sa rezultatom 84:71.

Ovaj meč je bio izuzetno oštar, sa čvrstim odbranama na obe strane. Do kraja treće četvrtine, rezultat je bio 58:58. U poslednjoj četvrtini, Panatinaikos je uspeo da nadmudri igrače Partizana i konačan rezultat je bio 84:71.

Ovaj susret je pokazao sposobnost i borbenost oba tima, ali je Panatinaikos na kraju došao do pobede. Sledi naredno kolo gde će Partizan dočekati Žalgiris, dok će i Panatinaikos igrati u Beogradu, protiv Makabija. Utakmicu su obeležili Kendrik Nan sa 21 poenom i Pi-Džej Doužer sa 16 poena za Partizan. Teška utakmica za oba tima, ali Panatinaikos je na kraju izašao kao pobednik.