Partizan poveo u polufinalnoj seriji ABA lige protiv Budućno

U polufinalnoj seriji AdmiralBet ABA lige, košarkaši Partizana su poveli protiv Budućnosti nakon večerašnje pobjede u Areni. Ekipa Željka Obradovića slavila je rezultatom 78:67 i sada ima priliku da okonča seriju i osigura finale 7. svibnja u Podgorici. Iako se očekivalo teže natjecanje između dvije ekipe koje su se borile za drugo mjesto na tablici do samog kraja regularnog dijela prvenstva, Partizan je relativno lako došao do pobjede i prednosti u seriji.

Igrači Partizana su postavili temelje treće ovosezonske pobjede već u završnici prve četvrtine, imajući i 18 poena prednosti u jednom trenutku. Igrači s klupe, predvođeni Smitom i Smailagićem, su odigrali ključnu ulogu u ovom trijumfu. Budućnost, s druge strane, nije uspjela pokazati dobru igru, posebno njihova prva petorka koja je kombinirala samo 23 poena u sredini posljednje četvrtine. Unatoč solidnom nastupu pojedinaca s klupe, Budućnost nije uspjela nadmašiti nesigurne pokušaje za tricu (5/21) i skroman učinak startera.

Partizan je, s druge strane, imao dobar postotak šuta za tri poena (9/25), solidnu produkciju iz reketa i iz tranzicije. Unatoč nekoliko izgubljenih lopti, crno-beli su nadoknadili takve pogreške borbenošću i dobrim postotcima za dva poena. Nakon pobjede u Areni, Partizan će sigurno dočekati duel u „Morači“ s manje pritiska.

U pogledu statistike, Ledej je predvodio Partizan sa 15 poena, dok je Kaminski dodao 13 poena. Panter i Avramović su također doprinijeli s 11 poena svaki. S druge strane, Makundu je bio najbolji kod Budućnosti s 14 poena, dok su Ferel i Kamenjaš dodali 13 i 12 poena. S utakmicom u Beogradskoj Areni ih početkom svibnja, Budućnost će imati priliku za povratak, ali će morati pokazati bolju igru ako žele izjednačiti seriju.

U drugim utakmicama plej-ofa ABA lige, Crvena zvezda će se sučeliti protiv Mega ekipe u petak 3. svibnja, dok će se Mega i Crvena zvezda sastati u drugoj utakmici 7. svibnja. Eventualni treći meč između ovih dviju ekipa održat će se 10. svibnja.

Očekuje se da će Partizan i Budućnost imati još jedan napeti susret u nastavku polufinalne serije, dok će se ostale ekipe plasirati u daljnje faze natjecanja. Navijači ABA lige mogu očekivati uzbudljive utakmice i borbu za mjesto u finalu, gdje će najbolje ekipe odmjeriti snage. ABA liga nastavlja privlačiti pažnju gledatelja i navijača diljem regije, svi u iščekivanju da vide koja će ekipa uspjeti osvojiti titulu prvaka.