Partizan remizirao Radnički Kragujevac Superliga Srbije

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Kragujevca su odigrali neriješeno 2:2 u posljednjem kolu Superlige Srbije. Partizan nije uspio osigurati četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Europe, pa će sudbina Kragujevčana na međunarodnoj sceni ovisiti o duelu Vojvodine i Mladosti u Novom Sadu.

Radnički je zaslužio tri boda u ovom susretu jer su imali veći posjed lopte i bolje šanse za gol (23:13). Međutim, Partizan je uspio iskoristiti svoje prilike u završnici utakmice golovima Trifunovića i Nikolića.

Radnički sada ima 61 bod, tri više od Vojvodine koja se trenutno bori za mjesto u Ligi Europe. Ako Novosađani pobijede Mladost iz Lučana, preskočit će Radnički na četvrtom mjestu zbog bolje gol razlike.

Strelci za Radnički su bili Vidosavljević i Aleksić, dok su golove za Partizan postigli Nikolić i Trifunović.

Prvo poluvrijeme je počelo uzbuđujuće, s ranim golom za Radnički nakon brze kontre. Partizan je pokušavao izjednačiti, ali nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu, Radnički je nastavio s napadom i imali su nekoliko prilika za povećanje vodstva. Međutim, Partizan je uspio sačuvati svoju mrežu i postići gol preko Nikolića, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Nakon toga, Radnički je zabio drugi gol, ali je Partizan uspio izjednačiti rezultat golom Trifunovića. Igra se zatim stabilizirala, ali Partizan je uspio sačuvati remi i izvući bod.

U ostalim utakmicama plej-ofa Superlige Srbije, ekipa TSC je pobijedila Napredak rezultatom 6:0, dok su Crvena zvezda i Čukarički odigrali utakmicu kasnije. Trenutno se čeka ishod utakmice između Vojvodine i Mladosti kako bi se saznalo hoće li Radnički osigurati četvrto mjesto za Ligu Europe ili će to uspjeti Vojvodina.