Partizan savladao Albu u Berlinu

Partizan je ostvario važnu pobedu nad Alba Berlinom sa rezultatom 94:83 i sada ima skor 15-18. Ova pobeda je Partizanu omogućila da ostane u trci za plasman u plej-in fazu ABA lige. Međutim, šampion ABA lige još uvek ne zavisi samo od sebe, pa mu ni pobeda u poslednjem kolu kod kuće nad Valensijom neće garantovati 10. mesto ako Efes pobedi oba preostala meča, a Baskonija jedan. Alba Berlin završava sezonu kao poslednjeplasirana ekipa Evrolige sa skorom 5-28.

Već posle prve četvrtine, Partizan je imao devet poena prednosti (23:14), dok je Džejms Naneli zablistao u drugoj četvrtini sa 11 poena, pomažući Partizanu da na poluvreme ode sa plus 13 (47:34). U trećoj četvrtini, Alba je uspela da priđe na minus šest poena, ali je Partizan uspeo da odbije njihov napad i uđe u poslednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću (72:62). Tri minuta i 18 sekundi pre kraja, posle trojke Džejmsa Nanelija, Partizan je poveo 84:72 i tako prelomio utakmicu.

Naneli je bio najefikasniji u ekipi Partizana sa 19 poena, dok su Kevin Panter i Pi Džej Doužer dodali po 15 poena. Zek Ledej je postigao 14 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 11 poena. Na drugoj strani, Johanes Timan je bio najefikasniji u ekipi Albe sa 20 poena, dok su Met Tomas i Sterling Braun dali 16, odnosno 14 poena.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Valensiju u borbi za plasman u plej-in fazu ABA lige. Utakmica je bila veoma zanimljiva, sa mnogo preokreta i neizvesnosti, ali je Partizan uspeo da se izbori sa protivnikom i ostvari važnu pobedu.

U prvih nekoliko minuta meča, Partizan je imao prednost nad Alba Berlinom. Aleksa Avramović je bio precizan sa poludistance, dok je Frenk Kaminski takođe postigao nekoliko poena. Partizan je imao bolji početak i vodio je 23:15 posle prve četvrtine.

U drugoj četvrtini, Partizan je dodatno povećao svoju prednost, zahvaljujući igrama Krisa Kumađea i Aleksandre Avramovića. Džejms Naneli je munjevito postigao 11 poena i pomogao Partizanu da ode na poluvreme sa rezultatom 47:34.

U trećoj četvrtini, Alba je pokušala da se vrati u meč i smanji zaostatak, ali je Partizan uspeo da održi svoju prednost. Alen Smailagić je bio ključan igrač za Partizan u ovoj četvrtini, pomažući svom timu da zadrži prednost. Partizan je ušao u poslednju četvrtinu sa rezultatom 72:62.

U poslednjoj četvrtini, Alba je uspela da se približi Partizanu, ali je beogradski tim uspeo da sačuva svoju prednost i odnese pobedu rezultatom 94:83. Džejms Naneli je ponovo bio sjajan sa 19 poena, dok su Kevin Panter i Pi Džej Doužer takođe bili važni igrači za Partizan.

Ova pobeda važna je za Partizanovu borbu za plasman u plej-in fazu ABA lige i pokazuje da tim ima potencijal da se suprotstavi jakim protivnicima. U narednom kolu, Partizan će igrati protiv Valensije u još jednoj važnoj utakmici za plasman. Navijači nestrpljivo očekuju nastavak takmičenja i nadaju se još većim uspesima svog omiljenog tima.