Partizan savladao Cedevita Olimpiju u derbiju kola ABA lige

Košarkaški tim Partizan zabeležio je važnu pobedu protiv ekipe Cedevita Olimpije u utakmici Evrokupa. Crno-beli su sjajno otvorili meč i dominirali u prvoj četvrtini, ali su morali da se bore do poslednjeg minuta za pobedu. Konačan rezultat bio je 110:102 u korist Partizana.

Danilo Anđušić predvodio je ekipu sa 23 poena, dok su Avramović, Kaboklo i Panter takođe bili zapaženi sa 17, 15 odnosno 13 poena. Kod gostiju iz Slovenije, Zoran Dragić je postigao 22 poena, dok je Stjuart dodao 18 poena.

Ova pobeda je bila veoma važna za Partizan, koji sada ima skor 15-6 u Evrokupu, dok Cedevita Olimpija ima skor 14-7. U narednom meču, Partizan će gostovati Olimpiji iz Milana u Evroligi, a zatim će se suočiti sa Borcem iz Čačka u ABA ligi.

U drugom meču dana, Mega je pobedila ekipu Krka u Novom Mestu rezultatom 106:91. Mega je igrala sjajno i uspela da ostvari važnu pobedu.

Sve u svemu, košarkaška sezona je u punom jeku, a timovi poput Partizana i Mega su u odličnoj formi. Navijači su uzbuđeni zbog uspeha svojih timova i sa nestrpljenjem iščekuju naredne utakmice. Ko će osvojiti trofeje ove sezone, ostaje da se vidi, ali jedno je sigurno – košarkaška groznica ne jenjava.