Partizan savladao Efes u Beogradu

Košarkaši Partizana odigrali su odličnu utakmicu u „Beogradskoj areni“ i pobedili ekipu Anadolu Efesa rezultatom 100:90. Turski tim je bio bolji samo u prvoj četvrtini, ali je Partizan napravio seriju pogodaka i preokrenuo rezultat. U trećoj četvrtini Anadolu Efes je prešao u vođstvo, ali je nakon tajm-auta koji je zatražio trener Željko Obradović, Partizan se ponovo konsolidovao i odigrao agresivnije u odbrani.

Najefikasniji igrač Partizana bio je Aleksa Avramović sa 30 poena i neverovatnim procentom šuta za dva poena od 90%. Zek Ledej je dodao 21 poen, a kapiten Kevin Panter 16 poena. U ekipi Anadolu Efesa Vil Klajburn je bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Tibor Plajs dodao 13 poena.

U narednom kolu, Partizan gostuje ekipi Olimpije u Milanu, dok Anadolu Efes dočekuje Bajern iz Minhena.

Utakmica je bila veoma dinamična sa koš za koš u nekim trenucima. Partizan je odigrao odlično u odbrani i realizovao gotovo sve napade, što ih je dovelo do pobede rezultatom 100:90. Ovo je bila važna pobeda za Partizan koji se sada nalazi u dobrom položaju u evroligaškom takmičenju.