Partizan SC Derby ABA liga košarka

Košarkaši Partizana Mozzart bet ostvarili su još jednu ubedljivu pobedu u četvrtom kolu AdmiralBet ABA lige, ovog puta nad ekipom Studentskog centra Derbi u Podgorici rezultatom 80:60. Crno-beli su dominirali tokom cele utakmice, sa dva manja pada, ali su uspeli da zadrže svoju prednost i osiguraju trijumf.

Vođeni sjajnim Karlikom Džonsom, koji je bio gotovo nepogrešiv u prvih 20 minuta sa 14 poena, košarkaši Partizana su već na početku druge četvrtine stekli osetnu prednost od osam do 11 poena, rešivši prvo poluvreme u svoju korist. i nemajući mnogo problema sa domaćinima.

Iako su se mnogo potrošili na prethodnom meču u Madridu, kvalitet igrača poput Brendona Dejvisa, Ife Ludberga, Frenkija Nikiline došao je do izražaja, pa je trener Željko Obardović bio zadovoljan igrom svog tima u prvom poluvremenu.

Crno-beli su tokom meča davali šansu svim igračima, a Mario Nakić je posebno briljirao u trećoj deonici, pomažući ekipi da održi prednost sve do konačnog završetka meča. Domaćin je uspeo da se približi na „minus šest“ nekoliko minuta pre kraja, ali su Braun i Pokuševski uspeli da povećaju razliku na „plus 14“ na startu poslednje četvrtine, čime su osigurali pobedu.

Najefikasniji kod Partizana bio je Karlik Džons sa 19 poena, dok su se u strelce upisali i Lundberg sa 13, Brendon Dejvis sa 10, Nikilina sa devet, te Mitar Bošnjaković koji je upisao svoje prve seniorske poene ove sezone.

Na strani Studentskog centra Derbi, najbolji strelac bio je Nadžibegović sa 13 poena, dok su Nil i Bogavac dodali po 10, a Nikolić i Drobnjak po osam.

Sa ovom pobedom, Partizan je zadržao stopostotan učinak posle četiri odigrana kola AdmiralBet ABA lige, dok su ostali rezultati četvrtog kola bili sledeći: Cibona je poražena od Krke rezultatom 74:81, Cedevita Olimpija je pobedila Split rezultatom 76:74, Crvena zvezda je igrala protiv Igokee, Zadar je igrao protiv Budućnosti, Mega i Mornar su se takođe sastali, dok su Borac i Dubna odigrali svoj meč.

U nastavku takmičenja, košarkaši Partizana će se suočiti sa Crvenom zvezdom u nadolazećem kolu AdmiralBet ABA lige, dok će Studentski centar Derbi imati priliku da popravi svoj učinak u sledećem meču. Partizan nastavlja da dominira ABA ligom i obećava još mnogo uzbuđenja tokom sezone.