Partizan se malo pitao „Šta se ovo dešava?!“, a onda pokazao FMP-u kako stoje stvari

KK Partizan je pobijedio ekipu FMP-a u 23. kolu ABA lige rezultatom 88:57. Početak utakmice nije bio najbolji za crno-bele, ali su uspjeli preokrenuti stvari i kontrolirati igru. Nakon prve četvrtine, Partizan je imao prednost od samo četiri poena, ali su uspjeli povesti sa 40:26 pred poluvrijeme. U drugom poluvremenu su uspjeli održati visoku razliku i završiti utakmicu sa uvjerljivom pobjedom.

Trener Obradović može biti zadovoljan igrom svojih igrača, posebno kada se uzme u obzir da će se uskoro suočiti sa dvije važne utakmice u Evroligi protiv Baskonije i Reala. Partizanova ekipa je demonstrirala svoju snagu i talent te nastavlja sa dobrim rezultatima u ABA ligi.

Statisitika utakmice pokazuje da su najbolji strijelci bili Koprivica i Doužer sa po 13 poena, dok je najviše skokova imao Kuzmić sa 10 skokova za FMP. Na tabeli ABA lige, Crvena zvezda je u vodstvu, dok je Partizan na trećem mjestu s ukupno 17 pobjeda i 6 poraza.

Ova pobjeda donosi Partizanu važne bodove i poziciju u borbi za mjesto u doigravanju. Navijači su bili oduševljeni igrom svojih ljubimaca i nadaju se nastavku pozitivnih rezultata u nadolazećim utakmicama. Sve u svemu, KK Partizan je još jednom pokazao svoju dominaciju i kvalitetu na parketu te se upisao u listu uspješnih klubova u ABA ligi.