Partizan suffer another rout to Dynamo Kyiv

Fudbalski klub Partizan doživio je još jedan poraz od ukrajinskog kluba Dinamo Kijev, gubeći 3-0 kod kuće u uzvratnoj utakmici UEFA Lige prvaka drugog pretkola u srijedu navečer.

U prvoj utakmici u Lublinu, Poljska, Dinamo je pobijedio 6-2, osvojivši ukupno 9-2.

Partizan je ugostio utakmicu pred praznim tribinama zbog zabrane UEFA-e.

Dinamo je poveo u 17. minuti kada je Andrii Yermolenko postigao pogodak nakon grešaka Alda Kalulua i Leonarda Owusua iz Partizana.

Nakon što je dobio kazneni udarac nakon prekršaja kapetana Partizana Svetozara Markovića, Vladyslav Vanat pretvorio je udarac s bijele točke u 68. minuti kako bi bilo 2-0, a Oleksandr Karavayev postigao je treći gol utakmice tri minute u injury timeu drugog poluvremena.

Partizan će sada ići u treće pretkolo UEFA Europske lige, gdje će idući tjedan igrati protiv švicarskog Lugana.

Srpski Radnički Kragujevac ispadali su iz kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu nakon 4-3 poraza u gostima na penale od crnogorskog Mornara Bar u Podgorici.

Radnički je pobijedio domaću utakmicu 1-0 u Leskovcu prošlog tjedna zahvaljujući golu Milana Aleksića.

Chris Marlon Ondong Mba postigao je pogodak za Mornar u 45. i 83. minuti, ali Aleksić je postigao 2-1 osam minuta u opakom vremenu drugog poluvremena, šaljući utakmicu u produžetke, u kojima ni jedna momčad nije uspjela postići pogodak.

U izvođenju penala, Slobodan Simović i Miloš Ristić nisu uspjeli pretvoriti svoje udarce s bijele točke za Radnički, dok je Mornar promašio samo jedan.

Ovim porazima srpski klubovi neće nastaviti dalje u kvalifikacijama za UEFA Ligu prvaka i Konferencijsku ligu, ali će imati priliku za natjecanje u UEFA Europskoj ligi i Liga konferencija gdje će imati šansu za povratak i bolje rezultate.