Partizan – Vojvodina izveštaj meča

Košarkaši Partizana plasirali u se u finale Kupa Radivoja Koraća nakon pobjede nad ekipom Vojvodine od 80:67 u hali „Čair“. Ovo će biti još jedan večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde. Nakon poraza Crvene zvezde od Vojvodine, crno-bijeli su bili sigurni u svojoj pobjedi, a pobjednik će biti odlučen u meču između Partizana i Crvene zvezde u subotu uveče.

Igrači Partizana: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.
Igrači Vojvodine, Kaningem, Banjac, Nedeljkov, Ljubičić, Rakićević, Zagrađanin, Bumbić, Savić, Nikolić, Ašćerić, Džonson, Vučetić. Trener: Miloš Isakov Kovačević.

Nakon tijekom utakmice možemo primjetiti da je Partizan bio oslabljen izostankom Alena Smailagića zbok povišene temperature te je njegovo odsustvo više osjećeno nego protiv Hercegovca. Igrači su odlično započeli utakmicu, posebno Uroš Trifunović i Zek Ledej koji su pravili dosta problema obrani Vojvodine.

U drugoj četvrtini crno-bijeli su ušli sa dva poena prednosti, bilo je 24:22. Međutim, Vojvodina je igrala sve sigurnije i samouvjerenije te je utakmica ušla u potpuni rezultatski egal. Trener Partizana, Željko Obradović, bio je prinuđen da zatraži tajm-aut kada je Zoran Nikolić zakucao za vođstvo Vojvodine od 31:30. No, Partizan je imao dobru reakciju te je na poluvrijeme otišao sa prednošću od sedam poena.

U drugom poluvremenu Partizan je održavao prednost, posebno zahvaljujući igri Frenka Kaminskog koji je vezao pet svojih poena te donio dvocifrenu prednost crno-bijelim. Međutim, bliže kraju utakmice Vojvodina se vratila u igru te je razlika smanjena na samo tri poena. No, Partizan je uspio održati prednost i pobijediti rezultatom 80:67.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Kaminski i Naneli sa po 15 poena, dok je Ledej dodao 13 poena. Kod Vojvodine, najbolji je bio Kaningem sa 17 poena.

U prijašnjim mečevima, Čačak je pobijedio Borac sa 73:64, Crvena zvezda je pobijedila Vojvodinu sa 80:75, Mega je poražena od Vojvodine Novi Sad sa 100:92, te je Partizan pobijedio Hercegovac sa 92:67.

S obzirom na kvalitetnu igru obiju ekipa, publika će sigurno biti oduševljena finalnim mečom Kupa Radivoja Koraća između Partizana i Crvene Zvezde. Očekujemo zanimljivu utakmicu i s nestrpljenjem očekujemo ishod finala.