Partizan win on penalties to advance to semi-finals of Serbian football cup

Partizan iz Beograda plasirao se u polufinale srpskog fudbalskog kupa nakon što su u četvrtfinalu, u srijedu popodne, pobijedili Vozdovac 4-3 u izvođenju penala na domaćem terenu.

Utakmica je završila 1-1 nakon regularnog vremena.

Nakon propuštene fenomenalne prilike u 13. minuti, Samed Bazdar doveo je Partizan u vodstvo dvije minute prije prvog poluvremena.

Junior Flemmings propustio je jedanaesterac VAR-a za Vozdovac nakon što je Nemanja Nikolić napravio prekršaj rukom u kaznenom prostoru Partizana u 67. minuti.

Ipak, Stefan Pirgić postigao je gol u 89. minuti kako bi utakmica otišla u izvođenje penala.

Golman Partizana Aleksandar Jovanović obranio je udarac sa bijele točke Mihajla Neškovića, a Pirgić je također promašio svoj penal, dok su Aleksa Janković, Nemanja Nikolić, Nikola Antić i Ghayas Zahid uspjeli realizirati svoje udarce kako bi domaćini prošli u sljedeći krug takmičenja.

Partizan će se sada suočiti sa Crvenom zvezdom u polufinalu, dok će se drugi polufinalni par sastati između Čukaričkog i Vojvodine.

Osim što su se plasirali u polufinale kupa, Partizan ima i dobre rezultate u domaćem prvenstvu. Trenutno su na drugom mjestu tabele, iza Crvene zvezde, sa velikom šansom za osvajanje titule.

Partizan je jedan od najtrofejnijih i najpopularnijih fudbalskih klubova u Srbiji, osnovan 1945. godine. Klub ima veliku bazu navijača i tradiciju uspjeha u domaćim i međunarodnim natjecanjima.

Uz to, klub je poznat po razvoju mladih talenata i njihovom kasnijem prodaju u veće evropske klubove, što pomaže u finansijskoj stabilnosti kluba.

Partizanov uspjeh u srpskom fudbalu odražava se u njihovoj sposobnosti da igraju na visokom nivou u nacionalnim takmičenjima i takmičenjima za kup, te da nastupaju u evropskim takmičenjima poput Lige Evrope.

Uz to, klub je domaćin mnogim značajnim evropskim utakmicama, što pomaže u promociji kluba i grada Beograda kao sportskog centra regije.

Svojim uspjehom na domaćoj i međunarodnoj sceni, Partizan je postao simbol srpskog fudbala i ponos navijača širom zemlje.

Nakon plasmana u polufinale kupa, očekuje se da će Partizan nastaviti sa dobrim igrama i osvajanjem trofeja, što će dodatno ojačati njihovu reputaciju kao jednog od najboljih klubova u Srbiji.

U zaključku, Partizan Belgrade je zasluženo prošao u polufinale srpskog fudbalskog kupa nakon pobjede nad Vozdovac 4-3 u izvođenju penala. Njihova igra na terenu odražava njihovu dugogodišnju tradiciju uspjeha i strast prema fudbalu, te ih čini jednim od najboljih klubova u zemlji. Navijači se nadaju da će tim nastaviti sa dobrim igrama i osvajanjem trofeja kako bi dodatno čvrsto stajali kao sportski simbol Srbije.